Wpis z mikrobloga

@Retiarius_oma: selekcja naturalna dobiera najbardziej dostosowanych a nie najbardziej garbatych od roboty.
A przy okazji - im bogatszy tym niższe szanse na rozród. Wiec w sumie bogactwo działa odwrotnie proporcjonalnie.
Bo przecież "dziedziczenie" nie musi dotyczyć lepszej sytuacji dzięki li tylko rodzicom ale i pracy całego społeczeństwa - rodzisz się w lepszym kraju jak niemcy i od razu zaczynasz z wyższej półki.
Tak, w praktyce tak. Państwo chroni tych, którzy by siebie nie ochronili. Promuje patologie.


@Retiarius_oma: nie, homo sapiens sapiens wyparł prawdopodobnie neandertalczyka dlatego, że potrafił zbudować rozległe zależności społeczne. To oznacza, że nie wszyscy musieli być najlepsi w wojnie jeśli byli dobrzy w czyn innym
@Retiarius_oma: Panie wiadomo o co chodzi. Nie o jakieś filozofowanie ale O zazdrość ;-) Rodzice nie dali w spadku nieruchów to żal do całego świata ma. To jest rozwinięcie myśli socjalistycznej 'mi się należy bo tak'. Zarób sam, otwórz firmę zapierdzielaj od rana do wieczora to może Twoje dzieci nie będą musiały. Chociaż nie lepiej ponarzekać jak typowy Polak xD
#takaprawda
@twojStaryJebqnany: Srawda a nie żadna prawda... Bardzo mi się nie podoba spłycanie tego typu tematów do zazdrości... Nawet jeśli ktoś zazdrości to co z tego? Przecież to nie znaczy że nie ma racji... Można komuś zazdrościć tego że miał łatwiej życiu i równocześnie trzeźwo i realnie oceniać że jest to osoba która bez wsparcia rodziców nie poradziłaby sobie na wolnym rynku. Zwłaszcza jeśli chodzi o kogoś kto nigdzie nie pracuje, nie
@Pantegram: Panie ja odnoszę się do tego, że chłopak tutaj narzeka a nie wygłasza pogląd na życie. Bo stwierdzenie:
'Dziedziczenie to w sumie jest zaprzeczenie ewolucji, selekcji naturalnej' jest nieprawdziwe. To tylko chęć wyrażenia swojego niezadowolenia ze świata w którym żyjemy i tyle a nie stwierdzenie co jak wygląda. ANYWAY taki Harry mial kiedys przodka ktory oglosil sie krolem i otoczenie sie z tym zgodzilo i dalej czerpie z tego korzyść,