Wpis z mikrobloga

Głupie pytanie do osób które zaparzają sobie herbatę liściastą - jak czyścicie zaparzacz? Bo po wrzuceniu fusów do śmietnika nadal zostają jakieś przyklejone do zaparzacza. Niby można go opłukać ale wtedy te fusy wlecą do kanalizacji i zwiększają ryzyko zapchania ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ze względu na strach przed zapchaniem kanalizacji praktycznie pijam tylko ekspresową ale mam wrażenie, że ostatnio się popsuła i jakaś słabsza jest dlatego chciałem się przerzucić na liściaste.

#herbata #herbataboners #kiciochpyta #kiciochzaparza #kiciochpijehebate
krepak - Głupie pytanie do osób które zaparzają sobie herbatę liściastą - jak czyścic...

źródło: acce82ff10a0f46366b9c09c973b59db689cba91680a903cb001893bf0701740

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krepak
Wysyp do bio co się da, a resztki normalnie z wodą. Jak coś zostaje to na sitku w zlewie, a to już da się łatwiej wyrzucić do śmieci.
No ewentualnie do kibla można, ale komu by się chciało łazić

A no i w ogóle to dla minimum wysiłku polecam ZWYKŁE sitko i dwa naczynia (np. kubek i coś z dziubkiem). Takim sitkiem można ostro nadupcać o rant kosza, a nawet
  • Odpowiedz
@krepak: wyjasnijmy sobie cos raz na zawsze. zaparzacze wymyslilo lobby zaparzaczowe. tak naprawde robisz to tak: wsypujesz liscie i zalewasz, jak herbata przestygnie, to opadaja na dno. nie dziekuj.
  • Odpowiedz
  • 1
@njdnsjdnjs: jak zdecydowanym ruchem sięgam po kubek po czym przechylam go do ust to w herbacie wytwarza się WIR który unosi wszystkie fusy i powoduje, że faktycznie muszę cedzić przez zęby ale, że mam rozstępy jak u Karolaka to i tak połykam a nie chcę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@krepak: nie zapychają te resztki. A najlepiej domywa sie po całym dniu w zmywarce. Ja mam 3 zaparzacze. Pamiętaj że zaparzacz powinien być gigantyczny, ogromny a nie jakaś pipka.

Nie słuchaj istot przeciwnych zaparzaczom to nie prawda. Chyba że lubisz cierpkie ścierwo (ja czasem lubię xD) Eksperymentuj z czasem i temp.
  • Odpowiedz