Wpis z mikrobloga

Motomirki, polećcie jakiś tani a dobry interkom. Mam kask SHOEI, widzę że dedykowany to SENA, ale ceny są horendalne. Znajomy poleca chinola FreedConn. Może na kasku to nie wygląda ale ponoć robi robotę. Na co zwrócić uwagę?
#motocykle
  • 8
@Qql3l3: Korzystałem z Freedconn'a w przypadku kasku LS2 i jeżeli chodzi o działanie i czas trzymania na baterii to nie mam zastrzeżeń. Jakość dźwięku przeciętna, ale rozmówcę da się zrozumieć, jest głośno i wyraźnie.
Obecnie zmieniłem kask na SHOEI i kupiłem dedykowany interkom SENA, jeżeli chodzi o jakość dźwięku to niebo a ziemia, samo spasowanie z kaskiem też jest niesamowicie poprawne i montuje się to wręcz z satysfakcją, w przeciwieństwie do
@Qql3l3: paradoksalnie, jakość dźwięku określana jako "przeciętna" przez wszystkich, jest IMO lepsza niż w tych senach. Ja się czaję teraz na Cardo, bo na senie totalnie się zawiodłem. Nie warte nawet połowy ceny, najwyższy freedconn za ok. 400 zł ma lepszy dzwiek. To tylko moje zdanie.
  • 0
@LoneRider @Zielony34

To polecacie FreedConn?

A jak tam wygląda komunikacja między użytkownikami? Bezpośrednio jakoś czy wszystko trzeba robić przez połączony z nim telefon? Jakaś konferencja na whatssup czy discord?
@Qql3l3: łączyłem tylko dwie sztuki, super działało, na około 400-500 metrów. Jak zrywał połączenie, to łączył się sam ponownie. Przez telefon zdzwaniałem się z kumplem, on miał sene i nie szło tego razem połączyć, dlatego ostatecznie przez telefon się zdzwanialismy. Whatsup, discord nie wiem. Do około 100 na godzinę, szło się zrozumieć bez problemu. Potem już kicha.
@Qql3l3: Łączyliśmy z kumplami 4x FreedConny i było spoko, bez żadnych apek - trzymać się instrukcji i bezproblemowo połączysz bodajże do 6 interkomów w tym T-Max S. Łączyłem też bez problemu FreedConna z Cardo.
@Qql3l3: do xr 1100 wrzuciłem freedconna fx, przeniosłem na gt air 3 i nie mam zastrzeżeń, jakość rozmów mogłaby być lepsza ale nie mam żadnych zastrzeżeń bo da się bez problemu zrozumieć co kto mówi