Wpis z mikrobloga

Czy miałeś kiedyś problem z współpracą z kobietami w projektach IT (testerki, programistki, analityczki danych etc...)? Czy jednak praca kobiet w IT cechowała się profesjonalizmem i nie masz nim nic do zarzucenia?

Z mojej strony testerki które poznałem bardzo ciężko sobie radziły i często prosiły o pomoc. W helpdesku natomiast ich skille miękkie były wybawieniem i zawsze uzyskiwałem pomoc

#pracait #korposwiat #programista15k #testowanieoprogramowania
ProstolinijnyW - Czy miałeś kiedyś problem z współpracą z kobietami w projektach IT (...

źródło: temp_file7344083062019400712

Pobierz

Miałeś kiedyś problem z współpracą z kobietami w projektach IT?

  • Tak 55.0% (227)
  • Nie 45.0% (186)

Oddanych głosów: 413

  • 28
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW: pytanie jest głupie. Bo czy miałem

problem z współpracą z kobietami w projektach IT (testerki, programistki, analityczki danych etc...)?

Tak, ale tak samo miałem z facetami.

Czy jednak praca kobiet w IT cechowała się profesjonalizmem i nie masz nim nic do zarzucenia?

Tak, ale tak samo miałem z facetami.
  • Odpowiedz
pytanie nie jest głupie bo kobiet jest o wiele wiele mniej. W większości projektów nie miałem żadnej kobiety w zespole


@ProstolinijnyW: na w/w pytanie mógłbym odpowiedzieć: Tak.

A jakbyś zadał pytanie:
Miałeś kiedyś problem z współpracą z mężczyznami w projektach IT?
też bym odpowiedział: Tak.

I co by to dowodziło? nic
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW: z mojej perspektywy przez mniejsza pewność siebie kobiety często lepiej sobie radzą z taskami do których mogą się odpowiednio przygotować i przemyśleć, dlatego w sytuacji kryzysu czy stresu są mniej wydajne od faceta który powie „#!$%@?, zrobimy to tak i tak, jak jebnie to jebnie”. Zauważam też mniejsze zaangażowanie w sferze technicznej żeby coś poprawić, doskonalić albo zmienić całkowicie, no ale generalnie sam lubię pracować w zespołach mieszanych i większość
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW: Cieżko wyobrazić mi sobie zespół programistyczny/projektowy bez kobiet. Mam nadzieję, że akcje wspierające wejście kobiet na rynek IT zaczną przynosić skutek, bo ten % ciągle jest za mały. A wartość dodana jest trudna do opisania.
  • Odpowiedz
@ProstolinijnyW Wywaliliśmy managerkę po jej 30 ponad letniej karierze w firmie po anonimowym donosie (ewidentny mobbing, procedura z przepytywaniem pracowników). To jest jedyny niesmak jaki pamiętam, ale jej mina po otrzymaniem papieru na dzień przed ważną imprezą rodzinną (chyba ślub córki) - bezcenne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz