Wpis z mikrobloga

#plk #koszykowka

Legia, będąca ostatnim polskim zespołem w "tradycyjnych" pucharach, dziś zaczyna walkę o półfinał FIBA Europe Cup. Przeciwnikiem w ćwierćfinałowym dwumeczu będzie hiszpańskie Bilbao. Pierwszy mecz na Bemowie, początek o ⏰ 18:30, transmisje na antenach 📺 TVP (Sport, apka, net).

Link do pełnej zapowiedzi: https://polskikosz.pl/czy-legia-pojdzie-w-slady-anwilu-w-srode-pierwszy-cwiercfinal-fec-zapowiedz/

Legia w 12 meczach dwóch rund grupowych przegrała 3 mecze, Bilbao 1. Hiszpanie od początku rozgrywek stawiani byli szerokim gronie faworytów pucharu. W lidze hiszpańskiej nie są jednak zespołem walczącym o najwyższe cele. Dwunasty zespół poprzedniego sezonu ACB w bieżących rozgrywkach zajmuje podobne miejsce, z bilansem 9-14.

W składzie jest tu 4 graczy ex-PLK i w sumie 10 obcokrajowców. Grać może 7, ale młody Szwed nie wlicza się do tego limitu, na trybunach powinno wylądować zatem dwóch:

OBWÓD: 🇺🇸 🇧🇦 Alex Renfroe (PG, 191/38), 🇺🇸 Adam Smith (G, 185/32) <- ex-PLK (Zastal 2021), 🇸🇪 🇪🇸 Melwin Pantzar (PG, 190/24), 🇪🇪 Kristian Kullamaee (G, 194/25), 🇺🇸 Keith Hornsby (G, 193/32) <- ex-PLK (Toruń 2020)
SKRZYDŁA: 🇪🇸 Alejandro Reyes (SF, 197/31), 🇸🇪 Denzel Andersson (PF, 204/28) <- ex-PLK (Stal 2021, 2022), 🇧🇪 Thijs De Ridder (F/C, 203/21), 🇪🇸 Xavier Rabaseda (G/F, 196/35) <- kontuzjowany
PODKOSZOWI: 🇮🇸 Tryggvi Hlinason (C, 215/27), 🇬🇧 🇺🇸 Sacha Killeya-Jones (F/C, 212/26) <- ex-PLK (MKS 2021), 🇬🇷 Georgios Tsalmpouris (C, 216/28)

Szkoleniowcem Bilbao od dwóch sezonów jest 🇪🇸 Jaume Ponsarnau – ostatnio związany z Valencią, z którą zdobył EuroCup w 2019 i uczestniczył w Eurolidze w dwóch kolejnych sezonach.

Liderzy zespołu to Killeya-Jones bliżej kosza i Smith na obwodzie, ale to bardzo szeroki i wyrównany zespół, do tego wygrywający mecze raczej obroną niż atakiem, więc statystyki nie są tu imponujące.

Legia 2 lata temu w ćwierćfinale FIBA Europe Cup również grała zespołem z ligi wyżej notowanej (Reggio Emilia), tym razem poprzeczka wydaje się być zwieszona jeszcze wyżej.
cultofluna - #plk #koszykowka

Legia, będąca ostatnim polskim zespołem w "tradycyjnyc...

źródło: GH-cLDWXMAAqRt5

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz