Wpis z mikrobloga

#sluchawki #audio #sony #apple #anc

Mam problem z pie****niętymi sąsiadami, akustycznym mieszkaniem i dźwiękami uderzeń, nie mogę już wytrzymać.
Pożyczyłem na test na jeden dzień słuchawki Apple AirPods Max, żeby przetestować ANC i powiem szczerze, że jestem pod ogromnym wrażeniem jak to działa. W dodatku słuchawki są bardzo wygodne. Wiadomo jednak, że to Apple więc cena jest z tyłka i trochę nie uśmiecha mi się płacić tyle hajsu za słuchawki. Z drugiej strony jestem zdesperowany i boję, się że jak kupię inne to może to ANC nie działać już tak dobrze albo może działać inaczej i wycinać gorzej akurat te dźwięki, które najbardziej przeszkadzają, a lepiej wycinać inne czy coś... Albo, że będą niewygodne, będą uciskać i nie będzie się dało kilku godzin wysiedzieć na przykład, a te od Apple są akurat jednocześnie wygodne i nie zsuwają się z głowy przy ruchu.

Czy w słuchawkach np. Sony WH1000 XM4 albo XM5 to ANC będzie działało tak samo fenomenalnie jak w AirPodsach Max? W ogóle warto dopłacić do XM5 czy ewentualnie brać XM4? Wygodnie są te słuchawki? Nie ma z nimi problemów? Zależy mi tylko na wygodzie, dobrym ANC i długości pracy na baterii. To jak one grają ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Chciałbym też, żeby dało się włączyć samo ANC bez puszczania jakiegokolwiek źródła dźwięku - w AirPodsach się tak da, nie wiem czy to standard czy nie. Pomóżcie.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Teuvo: zasadniczo - tak albo lepiej

XM to najwyższa półka w temacie ANC

4 są takie sobie jako słuchawki. 3 i 5 są lepsze. Brałbym nowe 5 lub używane 3

W tańszych słuchawkach to anc jest dużo gorsze. Ale XM nie są z kategorii tanich jabr
  • Odpowiedz
@Teuvo: te Sony można przetestować w większości elektromarketów, więc jak masz blisko do jakiegoś MediaExpert albo MediaMarkt to sobie możesz podjechać i sprawdzić jak działa. Ja kupiłem XM5 ale z tego co czytałem to XM4 prawie niczym się nie różnią oprócz wyglądu.
  • Odpowiedz
WH1000 XM4


@Teuvo: mam 3 i 4, 4 ma takie bajer, jak automatyczne wylaczanie muzyki po zdjeciu sluchawek z glowy, nawet po przesunieciu poza uszy. Nie mam porownania do Apple ale dla mnie ANC w obu modelach jest super, tak, nie musisz sluchac niczego, mozesz sobie wlaczyc sluchawki i cieszyc sie cisza, tylko pewnie w apce potrzeba ustawic zeby sie nie wylaczaly jak sa w stanie bezczynnosci. 5 nie bralem
  • Odpowiedz
w kierunku Bose Quietcomfort.


@wbrewprawdzie: @Teuvo z czystym sumieniem mogę polecić. Ja mam Bose QuietComfort 35 II. U mnie trójka małych dzieci i żona która ćwiczy na fortepianie. Jak włączę ANC to słyszę jedynie muzykę. To był dla mnie maga "gamechanger" odkąd zacząłem pracować w domu. Są też bardzo wygodne, czasem cały dzień na spotkaniach w nich siedzę i nie czuję żadnego dyskomfortu.
Nie mam niestety porównania do Appla
  • Odpowiedz
@Teuvo pracuje w sklepie Apple od 4 lat. Airpods Max to obecnie i myślę że jeszcze przez wiele lat najlepsze słuchawki nauszne z ANC. Weź sobie nawet na raty. Warte każdej złotówki. Dodatkowo jak kupisz jakieś shit z sonego który jest chamskim plastikiem to się popłaczesz różnica w ANC.
  • Odpowiedz
@nick230: to nie do końca tak, że jest wyłączone. We wcześniejszej wersji ANC działało cały czas i nie słyszałeś swojego głosu. Znajomy miał takie, to na każdym spotkaniu cały czas krzyczał.

W wersji drugiej dźwięk z zewnątrz jest przekazywany do uszy, ale też po drodze jest filtrowany. Oczywiście cześć szumów i zakłóceń będzie dochodzić, ale nadal
  • Odpowiedz
racuje w sklepie Apple od 4 lat. Airpods Max to obecnie i myślę że jeszcze przez wiele lat najlepsze słuchawki nauszne z ANC.


@pimbajant: Dobrze że nie pracujesz w salonie Xiaomi, bo byśmy jeszcze większe głupoty czytali. Co prawda na co dzień słucham muzyki na zestawie dwa razy droższym niż Airpods Maxy więc mogę mieć trochę zaburzoną perspektywę, ale dźwiękowo i pod kątem ANC te Apple nie są wcale lepsze
  • Odpowiedz