Wpis z mikrobloga

trzeci abrams już zniszczony

Cały czas nie mogę zrozumieć o co chodzi w tej taktyce "gotowania żaby", jak to miałoby działać. Przecież to się finalnie skończy wzmocnieniem Rosji, bo się nauczy walczyć przeciwko sprzętowi NATO.

ci europejscy politycy muszą się na coś zdecydować:
albo idziemy do kontrofensywy na poważnie (mało realne)
albo za kulisami decydujemy, że Ukraina traci terytoria i robi z reszty terenu wielką twierdzę i idzie duża pomoc wojskowa już konkretnie na zahamownie frontu
albo negocjacje

Te "gotowanie żaby" i polityka jak do tej pory to tylko bardziej wykrwawia ukrainę niż rosję. To jest idiotyczny pomysł i bez szans na długoterminowy sukces.

#ukraina #wojna
  • 29
@joazaxa Gówno dali jakby chcieli to by zrobili strefę no-fly zone nad całą Ukrainą i F22 strącały by każde rosyjskie jatające ścierwo. Dominajcja w powietrzu i potem bobbardowanie ruskich celòw z F35 to ju się front załamał ruskim w tydzień. Za 2 tygodnie Putin już by wisiał na placu czerwonym a Rosja rozpadłaby się w nikontrolowany sposób na mniejsze kraje. Jedyny problem co z ich arsenałem nuklearnym. Wystrzeliłby czy dostały
bardzo mi się podoba jak ktoś kto obsługuje dzisiaj Wykop.ru robi równe odstępny i rowne akapity. Super to wygląda i od razu widać że wszystkie wypowiedzi że pisze jedna osoba, z odpowiedni starannością


@owsikalfred: Pewnie i tak szybciej na discorda wejdzie niz ty bohaterze internetu. xD
@michalo866: Wchodzisz tu:
https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/attack-on-europe-documenting-equipment.html
i scrollujesz na:
1 T-54-3M: (1, damaged and abandoned)
2 T-55A: (1, destroyed) (1, damaged)
2 Unknown T-54/55: (1, destroyed) (2, destroyed)

Wizualnie zaprezentowane, możesz się przyjrzeć. Czołgi T-54/55 są na froncie.

@Mathas A kto mówi inaczej? Ludziom coś się chyba przestawiło w głowach. Rozmawiamy o Ukrainie - najbiedniejszym kraju Europy i o rosji która podobno miała być drugą potęgą militarną świata, z surowcami, wielką bazą przemysłową,
@Vistu: to, że są te stare czołgi to są od półtorej roku, nawet je puścili kilka razy jako VBIED. Tylko, że to, że puszczali te t62 i t55 to nie wiem co konkretnie zmienia i co w związku z tym, że one się pojawiają od kilkunastu miesięcy czasami. To jest tak samo jak z rakietami, no fajnie, że się kończą od dwóch lat, tylko ataki co jakiś czas są.
@michalo866: "Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą". Czytałem obszerną analizę na temat klęski kontrofensywy i zachodni dowódcy twierdzą, że winni tej klęski jest ukraińskie dowództwo, Ukraińcy twierdzą, że dostali za mało sprzętu i zły trening. Natomiast większy wpływ na zachodnich polityków mają bez wątpienia zachodni dowódcy, a nie ukraińscy.

jakby chcieli to by zrobili strefę no-fly zone nad całą Ukrainą i F22 strącały by


@reveil: Chłopie, pisz o rzeczach
@joazaxa Chodzi o to że z Rosją to nie byłaby woja ale zmiażdżenie ruskich. Amerykanie zatrzymali ich w miejscu i robią mielonkę z orka niecałym 1% ich potencjału. Jedyne co Rosja ma to atomówki. Reszta jest to zgruzowania w tydzień max dwa tylko Wujek Sam musiałby chcieć.