Wpis z mikrobloga

Ostatnio słuchałem sobie starszego już przeboju Beck - Loser. I zwróciłem uwagę na jedno określenie

About a shotgun wedding and a stain on my shirt
Don't believe everything that you breathe
You get a parking violation and a maggot on your sleeve
So shave your face with some mace in the dark

Czym jest shotgun wedding?

Okazuje się, że to bardzo stary typ wesel, który polega na tym, że... dziewczyna jest w ciąży i żeby nie było wstydu to na szybko robione jest wesele. Dobra... dobra... ale skąd tu się wzięła strzelba (shotgun)? To akurat zasługa XVIII oraz XIX wieku, w USA oraz na bliskim wschodzie i kilku innych krajach. Aby być pewnym, że pan młody nie ucieknie sprzed ołtarza i nie zostawi zaciążonej dziewczyny to ojciec panny młodej stał ze strzelbą za nimi aby zastrzelić gnojka w razie ucieczki.

A gdyby ktoś się nudził to jest świetna komedia "Czarny kot, biały kot" z motywem shotgun wedding, co prawda z innych powodów niż ciąża ale też niezłych. Film produkcji bałkanskiej z 1998 roku. Strzelby nie ma ale jest ganster z karabinem maszynowym. ( ͡º ͜ʖ͡º) Dla tych co kojarzą - tak to ten film w którym świnia zjada trabanta.

#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #muzyka
SzubiDubiDu - Ostatnio słuchałem sobie starszego już przeboju Beck - Loser. I zwrócił...

źródło: shotgun-wedding

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Okazuje się, że to bardzo stary typ wesel, który polega na tym, że... dziewczyna jest w ciąży i żeby nie było wstydu to na szybko robione jest wesele


@SzubiDubiDu: Czyli tradycyjne polskie wesele gdzie panna mloda stoi juz z brzuchem bo jak to tak dziecko bez slubu nie po bozemu co sasiedzi powiedza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz