Wpis z mikrobloga

Co prawda za #mentzen ani #zaorski nie przepadam ale oglądając #kanalzero przynajmniej widziałem dużo spójności w tym co mówią w odróżnieniu do śpiewaka z tym drugim którzy pierd0lili jak potłuczeni nie widząc sprzeczności w swoim rozumowaniu. Takim ludziom strach dawać władze bo to ludzie którzy uczą się na błędach tylko nie za swoje pieniądze. Moja propozycja żeby zamiast głośno szczekać to zajęli się #deweloperka #nieruchomosci i już widzę jak 2mln osób w Warszawie budują najlepiej dworki z ogródkiem za 5000zl/m i każdy w centrum #zenada
  • 11
  • Odpowiedz
@rosso_corsa: logika Śpiewaka - trzeba budować większe, lepsze i tańsze mieszkania przez państwo i rozdawać tym którzy nie mają. Na pewno tym razem się uda i mieszkania nie zostaną zdewastowane przez patologię(Xd)

Logika Koniecznego - banki państwowe mają gorszą ofertę niż komercyjne, więc trzeba stworzyć dodatkowe regulacje xD
  • Odpowiedz
@rosso_corsa: Właściwie to najgorsi są Ci co potrafią skręcać okrągłe frazesy. Pełno populistów jest w polityce, a problem z mieszkaniami jak był tak jest i co więcej w całej Europie problem narasta.Zmuszanie ludzi do brania drogich kredytów na drogie mieszkania, bo ludzie z pieniędzmi muszą mieć więcej pieniędzy jest po prostu destrukcyjne społecznie. Wiele mieszkań w latach 90 było nabywanych za psi #!$%@?. Później przyszli fliperzy poskupowali mieszkania i podbijali ceny.
  • Odpowiedz
Moja propozycja żeby zamiast głośno szczekać to zajęli się #deweloperka #nieruchomosci i już widzę jak 2mln osób w Warszawie budują najlepiej dworki z ogródkiem za 5000zl/m i każdy w centrum #zenada


sam sobie odpowiedziales - rynek NIE DZIALA, poniewaz towar ktory jest ewidentnie deficytowy nie generuje impulsu ktory mialby ten deficyt zasypac, a tak powinno byc. Powinno, ale nie jest.

@rosso_corsa:
  • Odpowiedz
  • 1
@del855 jak nie generuje impulsu skoro podawali nie raz że się w Polsce rekordowo dużo buduje. Tylko nie ma dużej konkurencji bo to trudny rynek. Powtarzane było 100 razy o 40% marzy w budowlance ale jakoś wiele firm się na to nie rzuca chociaż można tak zajebiście zarobić?
  • Odpowiedz
jak nie generuje impulsu skoro podawali nie raz że się w Polsce rekordowo dużo buduje. Tylko nie ma dużej konkurencji bo to trudny rynek. Powtarzane było 100 razy o 40% marzy w budowlance ale jakoś wiele firm się na to nie rzuca chociaż można tak zajebiście zarobić?


Przeczytaj jeszcze raz:

sam sobie odpowiedziales - rynek NIE DZIALA, poniewaz towar ktory jest ewidentnie deficytowy nie generuje impulsu ktory mialby ten deficyt zasypac, a
  • Odpowiedz
  • 0
@del855 no ale nie porównuj mieszkań do maseczek. Ile możesz kupić maseczek a ile mieszkań, połowa sprzedawana jest na kredyt. Mówić że nie jesteś w stanie wysycic rynku mieszkań to tak jakby mówić że każdy ma nieograniczone środki finansowe kiedy co drugi zakup to tak naprawdę jest wpakowanie się po same kule na 30 lat bez szans na kolejne zobowiazania
  • Odpowiedz
  • 0
@rosso_corsa

Mechanizm jest ten sam.

Jak warszawa ma się wysycic jeśli tutaj się buduje w porywach 20.000 unitów z których kupuje się inwestycyjne ok 70%?

Czy naprawdę w takiej waw nie znajdziesz co rok 20.000 ludzie - lub 10.000 lub 5.000 co kupią odpowiednio za gotówkę lub z pomocą kredytu - odpowoednio od 20k unitów do 4k unitów? Nawet nie z waw, ale z 1/4 Polski pod którą waw przynależy....

Jakby możliwości
  • Odpowiedz
  • 0
@del855 prawdę mówiąc jestem trochę zaskoczony ale sprawdzam że faktycznie nakład nowych mieszkań w wawie nie powala. Ale w dalszym ciągu twierdzę tak jak zaor że nie winni są ci którzy wydają oszczędności na nieruchy tylko całą sytuacja w której nie ma nic innego w co można ze spokojem zwrotu inwestować.
  • Odpowiedz
prawdę mówiąc jestem trochę zaskoczony ale sprawdzam że faktycznie nakład nowych mieszkań w wawie nie powala. Ale w dalszym ciągu twierdzę tak jak zaor że nie winni są ci którzy wydają oszczędności na nieruchy tylko całą sytuacja w której nie ma nic innego w co można ze spokojem zwrotu inwestować.


niech sobie kupuja BTC - no stary co mnie to obchodzi?

Przeciez ludzie jakby mogli to by weglem na zime spekulowali..... to
  • Odpowiedz