Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy! Od jakiegoś czasu przycinał mi się laptop, łapał zwiechy na prostym otwarciu strony czy folderu. Wreszcie wczoraj zamiast obudzenia uruchomił się na nowo i przy ładowaniu wyskoczył tryb naprawy - próbowałem naprawy profilu, usunięcia ostatnich aktualizacji (miałem wyłączone od dłuższego czasu) i każda próba naprawy kończyła się po jakimś czasie błędem. Koniec końców windows ładuje się długo, ale zamiast pola do wpisania hasła rozmywa się ekran, chwilę myśli i wraca ponownie do tapety z logowaniem, ale bez widocznego profilu logowania. Nie mam teraz pendrive z systemem. Jak to mogę to naprawić i dostać się do systemu? Windows 10 x64.

#windows10 #windows #komputery #it #pomocy
  • 8
via Wykop
  • 0
@Rasteris: jak zrobić taki dysk na pendrive na drugim kompie?

@xede: dysk niby normalnie działa, kopiuje pliki przez cmd, tylko nie chce załadować normalnie systemu

Jest jakaś komenda, poza chkdsk, żeby z wiersza poleceń odpalić jakieś narzędzie do naprawy?
@Tino: wyciagnij dysk, wrzuc do drugiego kompa i crystal disk info i zobacz czy jest git, albo po prostu system Ci sie rozsypal i nalezaloby go przeinstalowac
via Wykop
  • 0
@xede: próbowałem przeinstalować, nic to nie dało - diagnostyka pokazuje na błędy w dysku - teraz do rana próbuję jeszcze ratować nad sector recovery, idzie strasznie długo, ale wygląda, że jednak padł dysk - choć kilka dni wcześniej jedyny problem z dyskiem w crystaldisk info była temperatura

Zamówiłem już nowy dysk i teraz pytanie - jak aktywuję na nim Windows, jeśli nie mam nalepki z kluczem na spodzie laptopa? Komputer kupiłem