Wpis z mikrobloga

Zawsze leje z tego jak na wykopie, czy innej grupie zrzeszającej programistów ktoś żali się że na rynku ciężko i że długo szuka pracy to zawsze znajdzie się jakiś autysta śmieć który mu napisze:

No, pewnie dlatego że jesteś słaby


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jakbyśmy wszyscy nie pisali CRUDów, generycznego CRUDA który robi dokładnie to samo - Create, Read, Update, Delete, 4 akcje pisane w kółko na różnych klasach które mógłby napisać dobrze wytresowany szympans - W czym tu być słabym?

Gdybyś #!$%@? był np. automatykiem i zaprojektował linię produkcyjną do przeprowadzania redukcji stereospecyficznej, albo serwisantem komputerowym który wymieni chipa bga w grafice, albo sprzedawcą który potrafi sprzedać gówno w taki sposób że klient nie czuje się oszukany - to są zawody i osiągnięcia które mogą dowodzić że jesteś lepszy

Ale i tak z tych wszystkich zawodów największe ego ma autysta-programista , bo dodał do swojego CRUDa autentykacje z gotowej paczki xD Metafizyka

#programista15k #naukaprogramowania
  • 10
@iluvmypickle: nie wiem w jakich wy wszyscy firmach pracujecie, ale ja robię w domenie niezbyt skomplikowanej jednakże codziennie niemal spotykam się z problemami refaktoryzacji, niezawodności systemów, optymalizacji czy innego supportu. Jest tego dużo, a śmieszkując pokazujesz ignorancję pracy. Btw możesz założyć firmę i zatrudnić sobie te małpy, dlaczego tego nie zrobisz? Wszak to takie proste
codziennie niemal spotykam się z problemami refaktoryzacji, niezawodności systemów, optymalizacji czy innego supportu


@rolling_stone_with_no_hope: ehe


refaktoryzacji

Po wielkich bojach, uzgadniacie nazwy zmiennych w CRUDzie i przesuwacie create w create2 bo musicie dodawać dane do różnych tabel

niezawodności

CRUD był pisany 20 lat temu na Win32, a teraz wam się wykłada i nikt nie wie co zrobić

optymalizacji

Za mało serwerów bazodanowych do CRUDa, bo update ma 500 linijek T-SQL, gdzie ktoś
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: kompleks CRUDziarza ( ͡° ͜ʖ ͡°) - polagający na tym że czuje się gorszy bo w swoim CRUDZIE mam RESTful API zamiast modnego GraphQL albo nie wiem #!$%@? - wstawie normalną metode tam gdzie powinienem wstawić lambde i złamie jeden z aksjomatów good practices (CRUD działa tak czy siak)
@Oskariat: Dobra, jest jeszcze cyberbezpieczeństwo, AI/ML, HPC czy inne gałęzie gdzie faktycznie trzeba coś potrafić. Nie zmienia to faktu że na całym wykopie jest może z 10 osób które robią coś podobnie ambitnego