Wpis z mikrobloga

Dzień naprawowo niemal zmitrężony. W dzień łupałem znalezione przy śmietniku palety na kawałki- będzie do kominka. Potem trochę suszenia Punto z poprzedniego wpisu. Żeby nudno nie było- dostałem do naprawy słuchawki chińsgejmingowe. Trza kabelek dorobić.

Ale zanim się za nie zabiorę- #elektronika pomusz! Na zdjęciu jest lampka z diodą w środku. Jest to dioda 6V 20W. Zasilam ją już 3 lata bezpośrednio z 4 ogniw 18650 spiętych w dwie pary. A że wiem, że tak NIE MOŻNA- to pytanie brzmi- co pokupować od chinola i wpiąć pomiędzy żeby był jakiś balans na ogniwach i dioda pracowała tak jak powinna? Wiem że czegoś tu mocno brakuje, ale nie wiem czego dokładnie xD Weźcie coś podpowiedzcie ziomki :)

Na razie idę przygotowywać kabelki do lutowania. Te od lampki też- zdemontowałem ją w sumie tylko po to x)

Na drugim zdjęciu jest licznik w moim pierdzikółku chińskim. Kurła musiałem kreski podorabiać i obudowę wyciąć bo chińczyk nie pomyśli oczywiście że ktoś tym kiblem będzie chciał lecieć ponad setkę. W sumie to rozumiem xD

#biedatech (tag na mój złom) #skuter #madeinchina #50ccm
DonRzoncy - Dzień naprawowo niemal zmitrężony. W dzień łupałem znalezione przy śmietn...

źródło: IMG_20240304_201104

Pobierz
  • 4
Długopisem nasmarowałem na oko, wystarczy


@DonRzoncy: no po #!$%@?.
Przecież to trzeba wyskalować człowieku!
Weź jedź na tą krętą serpentynę(co to składakiem kiedyś z niej się #!$%@?łeś), rozpędź się na maxa piździkiem, i dopiero wtedy wyskaluj.
Tylko dokładnie, wiesz.
W jednej łapie gps, w drugiej mazak, i dopiero wtedy zaznacz gdzie jest te 100km/h.
I wrzuć onboard oczywiście. ;)
@DonRzoncy: poszukaj jakiegos BMS zeby nie zabic baterii, np cos takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/1005006154406022.html
A co do diody - bieda opcja to rezystor, troche lepsza opcja to szukaj led driver pod konkretna diode, np:
https://pl.aliexpress.com/item/1005003431627675.html
Jak wrzucisz miedzy baterie a diode sterownik to nie powinno Ci przygasac jak bateria bedzie sie rozladowywac i moze nawet jakies funkcje bedzie mialo np miganie itp, cokolwiek sobie wymyslisz
  • 2
@dos_badass: Jeszcze prościej cyrklem- ale akurat nie było pod ręką xD Górka próbna jest tylko do rowerów, do pierdzikółka jest inna- prosta, za to mniej stroma i w tunelu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio jak próbowałem to stówka była gdzieś tam, tylko wskazówka się zaparła o brzeg licznika. Więc mniej- więcej to wystarczająco dokładnie xD

@JestemKaspi: W pytę ziom, obie rzeczy już w wózku na ali,