Wpis z mikrobloga

Mam problem z sąsiadem. Gość pali drzewem w piecu kaflowym i do tego sam piec nie byl czyszczony i jest słaby ciąg. Skutkiem tego w moim mieszkaniu dwa piętra wyżej sa smoliste plamy na ścianie gdzie ciągnie się przewod kominowy. Rzeczy powyżej potwierdził kominiarz więc nie są to moje wymysly. Wystawił również opinię do zarządcy naszego budynku. Dzwoniłem do gościa od pieca i tlumacze mu, że nas truje, bo w mieszkaniu śmierdzi od tych plam i gryzie w płucach (mam w domu 3 miesięczne dziecko). On kolowialnie mówiąc ma to w piździe i jego piec jest ok i on nie ma sobie nic do zarzucenia. Zgłosiłem również sprawę do ubezpieczyciela i czekam na ich decyzję. Idealnie jakby mu dowalili jakaś karę na podstawie opini kominiarza. Dodam, że do tego przewodu tylko on jest podłączony. Jest coś więcej co mógłbym zrobić w tej sprawie? Może jakieś rady z waszej strony jak to rozwiązać albo jak go bardziej przycisnąć? #pytanie #problem
  • 4
@hoodoovoodoo: taa, problem w tym, że komin jest ok. Byl kominiarz i stwierdził, że problemem jest piec sąsiada i to, ze gość pali drewnem w piecu kaflowym. Drewno jest spalane w niskiej temperaturze i para skrapla się na ścianach komina od wewnątrz, co za tym idzie, przebija się to przez ścianę do mieszkania :/