Wpis z mikrobloga

#demografia #nieruchomosci #ekonomia #antynatalizm

Wybitnie gnije z tego argumentu spadkowiczów że w Polsce nie rodzą się dzieci bo mieszkania są (ich zdaniem) za drogie. Czy wy chcecie mi wmówić że gdyby ceny spadły o te 20-30% to te wszystkie korpoanetki których jedynym hobby są podróże nagle uznałyby że w sumie to one chcą przez rok wyglądać jak ciężarówka a potem zajmować się śmierdzącym, płaczącym i #!$%@?ącycm bachorem? Że odrzucą swoją "kariere" w korpo (tj. klepanie faktur za hinduskie stawki), wolność (do wyboru bolca na tinderze) czy niezależność (poza słoikami od mamy) i wybiorą mordęge jaką jest macierzyństwo? Czy wy jesteście #!$%@? normalni?

Dzieci nie rodzą się nie z powodu cen nieruchomości, dzieci nie rodzą się bo aktualnie mamy najbardziej samolubne pokolenie w dziejach. Pokolenie piotrusiów panów które myśli tylko o sobie i ma w piździe jakąkolwiek społeczność czy poświęcenie dla innych. I oni niby mają budować rodziny? Mają poświęcic wygode w imie zasranych pieluch? Oni zamiast rodzin wezmą sobie małego psa albo kota (easymode) i zaczną swoją psiacierzyńską podróż w otchłań #!$%@?. A jak nie pomoże to pan doktur przepisze SSRI na depresje.

Sorry ale gdyby w ciągu dnia ceny mieszkań spadły o 30% to jedyne co by się zmieniło to to że anetka by wzięła sobie drugiego kota albo pojechała na kolejny tydzien na zanzibarze czy innym aktualnie modnym miejscu.
jozef-dzierzynski - #demografia #nieruchomosci #ekonomia #antynatalizm

Wybitnie gnij...

źródło: WSJ-Poll

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
  • 10
@Zgrywajac_twardziela: ktoś, kto pisze, że dziecko robi się "sobie" zupełnie nie rozumie, czym jest rodzicielstwo. Dziecko to nie "moja" własność, to ktoś zupełnie osobny, komu trzeba pomóc stanąć na swoje nogi i pozwolić mu na wolność, tak jak moi rodzice trzymali mnie dopóki chwiałem się na nogach a potem puścili i poszedłem swoją drogą.
  • Odpowiedz
@Hazadeflux: nie "dla społeczności", tylko dla młodego/młodej, bo ile razy trzeba w nocy wstać, ile razy do lekarza jeździć, stać na wietrze i deszczu bo gra w drużynie, pomagać z lekcjami. To jest to poświęcenie.
Ktoś kiedyś powiedział "dzieci wypędzają z człowieka egoizm". :)
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: Cóż... gdybym nie wybrała kariery na początku to teraz bym siedziała u rodziców (z pracą za najniższą lub bez), po rozwodzie (bo mój były mnie lał). Nie miałabym szans na kupno mieszkania (kupno... na wynajem też nie). Nie miałabym szans na naukę. Nie chciałam tego fundować moim dzieciom.

Dziwi mnie niesamowicie zarzucanie, że ktoś chce zdobyć pozycję zawodową zanim zajdzie w ciążę.

Zgadzam się, że wiele kobiet/mężczyzn nie chce mieć
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: przestalem czytać po "samolubnym pokoleniu".
Samolubne to jest klepanie kaszojadów dla 500+ czy potrzeby zaspokojenia swoich ambicji gdzie nie masz na to warunków.
W gruncie rzeczy rozmnażanie jakkolwiek nieuzasadnione jest ZAWSZE samolubne.
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski myślenie typowo życzeniowe, chcesz to zrób sobie smarkacza a nie każ innym się męczyć, będę chciał dziecko to sobie zrobię a jak będę chciał psa to wezmę sobie psa i #!$%@? ci do tego. Żeby ci rodzyn stanął w gardle ʕʔ
  • Odpowiedz
@Klimbert: przecież na Cyprze inwestuja nielegalny hajs glownie ruski ktore nie moga tego zrobić nigdzie indziej i to jedyne miejsce tutaj gdzie nikt nie wnika skad masz pieniądze. W pare lat mieszkania tam poszly x2 przez to. #!$%@? przykład
  • Odpowiedz
dzieci nie rodzą się bo aktualnie mamy najbardziej samolubne pokolenie w dziejachdepresje.


@jozef-dzierzynski: albo wręcz przeciwnie, mamy pokolenie bardziej odpowiedzialne, empatyczne i troskliwe wobec dzieci, które chce je wychowywać w cywilizowanych warunkach, bo już skończyły się czasy upychania po kilku dzieciaków w jednym pokoju tak jak skończyły się czasy trzymania psów na metrowym łańcuchu. Dzisiejsi rodzice chcą dać dzieciom coś więcej niż tylko żarcie by nie zdechły z głodu i pocieszanie,
Bananek2 - > dzieci nie rodzą się bo aktualnie mamy najbardziej samolubne pokolenie w...

źródło: wanna

Pobierz
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski korpoanetek nie stać na podróże, jedyne korpoanetki, które stać to te, co #!$%@? berło swojemu szefowi jednocześnie wmawiajać swojemu oskarkowi mężowi, że jest problem z papierami i muszą zostać dłużej w pracy, a po 10-20 latach te same korpoanetki już nie mają zamiaru zmieniać roboty, bo temu samemu szefowi już tylko skórę tarmosza, żeby ich nie zwolnił ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: kiedyś ludzie żyli w ten sposób i mieli dzieci, bo byli mniej egoistyczni, a teraz ludzie chcą by ich dzieci miały lepiej i ogólnie są zainteresowani ich wychowywaniem co jest bardzo samolubne. Może od razu powinieneś zasugerować, że trzeba wrócić do modelu rodziny, gdy dzieci się niskobudżetowo hodowało, robiło po 8 bez kontroli i jak któreś zdechło to trudno, bo kolejne je zastąpi xD
Bananek2 - @jozef-dzierzynski: kiedyś ludzie żyli w ten sposób i mieli dzieci, bo byl...

źródło: zapiekanka

Pobierz
  • Odpowiedz