Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie do znawców akwarystyki.
Przymierzam się do zakupu pierwszego akwarium i mam kilka pytań.
Zdecydowaliśmy się raczej na 100-112 litrów pojemności, bo podobno nie są te rozmiary aż tak podatne na błędy początkującego.
I tutaj pytanie, czy kupić jakiś gotowy zestaw na przykład Aquael Leddy 75 plus. Czy może polecacie inne zestawy? Czego unikać?
A może lepiej dobrać sprzęty z osobna?
Nie chciałbym wydać na wszystko więcej niż 700 PLN, nie wiem czy to realne aby jakotako wyglądało i żeby mój dzieciaczek miał radochę?
Biorę w ciemno wszystkie porady. Najtrudniej zacząć a doświadczenia niestety nie mam...
#akwarystyka
  • 155
@jacobfcb 1 mocz jak najdłużej żeby Ci nie wypływał, może też potem przez jakiś czas oddawać kolor do wody, pojawi się też sluzowiec, to normalny objaw więc zniknie.
2. Gupiki fajne ale w tempie ich rozmnażania szybko będziesz miał zupę, tak jak z molinezjami / mieczykami. Sprawdź warunki środowiskowe ryb które chcesz mieć. U mnie np są neony, gurami, mieczyki gupiki molinezje otoski danio itp i wszystko żyje chociaż nie powinno. Jak
  • 0
@Igrekpl: Dzięki!
2. Na pewno młody miałby frajde gdyby widział jak dorastają młode. Z drugiej strony nie chciałbym, żeby było ich pół akwarium... Mieczyki i gupiki są bardzo ładne i kolorowe. Chętnie bym w to poszedł. Ale podejrzewam, że jest to raczej wybór albo/albo w tym przypadku. Ciężki temat z tą obsadą... :P
4. Masz cały ten żwirek przykryty piaskiem? Czy tylko w niektórych miejscach?
@jacobfcb mam wydzielony kawałek plaży. Możesz oddzielić od żwirku większymi kamieniami np otoczakami. Możesz kupić same samce gupikow to problemu z mnożeniem nie będzie. U, mnie młode szybciutko się rozchodzą jak wystawiam za 4 pak :D
  • 0
@Igrekpl: haha, no właśnie. Przyjemne z pożytecznym.
A gdybym wziął same samce głupików i samca i samice mieczyka? Nie ukrywam, że oglądanie rosnących młodych wydaje się super dla małego dziecka... Gdy wezmę same samce, to nie przybędzie mi nic w tym akwarium. Będzie cały czas constans.
  • 0
Tak będzie ok według Ciebie?

- 15 neonów czerwonych (nie wiem ile samców i samic, ale to chyba bez znaczenia)
- 10 głupików (same samce)
- 3 mieczyki (2 samice + 1 samiec)
- 4 kiryski spiżowe (same samce??)
- 6 otosków przyujściowych (same samce??)
- 5 krewetek red cherry (same samce?? ponoć się mnożą na potęgę...)
@jacobfcb: możesz zamiast mieczykow wziąć parkę albo 2+1 jakiejś pielegniczki. Krewetkami się nie martw. Przynajmniej będą widoczne. Przestaną się mnożyć jak zbiornik nie będzie już dostarczał tyle pokarmu co na początku. Wszystko się ustabilizuje. Co innego żyworódki, tam jest bzikane non stop. Jeśli koniecznie chcesz jakieś to w grę wchodzi jeszcze molinezja.
  • 0
@ploomberg: No molinezje też ładne. Czytałem też odnośnie glonojadów Garra Flavatra. Co o nich sądzisz?

Generalnie z tym ryb które wymieniłem plus molinezje, co byś odrzucił a co wziął? Zakładając, że chcielibyśmy widzieć młode? :P Nie chcę żeby było też przerybione na maksa to akwarium.
  • 0
@ploomberg @Igrekpl
Dobra chyba zapadła klamka i olewam gupiki.
Biorę tak:
1. Krewetki Red Cherry (albo amano, tu jeszcze się zastanawiam) 5 sztuk
2. Otoski przyujściowe - 5 sztuk
3. Kirysek spiżowy - 4 sztuki
4. Mieczyk Hallera - 3 sztuki
5. Molinezja ostrousta - 3 sztuki
6. Neon czerwony - 15 sztuk

Powinno być chyba czysta ładnie i przyjemnie. Chętnie dałbym też gupiki, ale boje się , że za dużo tego