Wpis z mikrobloga

Planujemy podróż poślubną na Bali, chcemy lecieć zaraz po ślubie, zakup biletu chce kupić na swoim panieńskim nazwisku to samo wiza. Wiem, że paszport będzie ważny 2 msc od dnia ślubu ( data ważności na paszporcie do 2031) ale Indonezja ma wymóg aby paszport był ważny min 6 msc. W różnych miejscach uzyskuje różne informacje ( USC, Straż Graniczna, biuro paszportowe itp) Czy ktoś miał podobną sytuacje ? lepiej poczekać, wymienić paszport na nowe nazwisko czy zaryzykować i lecieć na starym zaraz po ślubie? #podroze #paszport #wiza #bali #indonezja #podrozposlubna
  • 4
  • Odpowiedz
@krysia1221 paszport ważny do 2031 a na lotnisku raczej nie mają info, że tydzień temu wzięłaś ślub i zmieniłaś nazwisko także ja bym się nie zastanawiał. W razie problemów, powołaj się na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krysia1221: znam wiele przypadków, gdzie dziewczyny latały jeszcze kilka lat po ślubie na starych paszportach :) ciężko to zweryfikować, zwłaszcza służbom kraju, do którego się wybierasz.
Natomiast dla spokoju ducha możesz zrobić tak jak moja małżonka - zostawić sobie panieńskie nazwisko i zawnioskować o zmianę dopiero po powrocie z podróży poślubnej.
  • Odpowiedz