Wpis z mikrobloga

#viaplay #f1
Od tego sezonu korzystam z tego Viaplay padła - bo miałem dość komentarza brytyjskiej mafii. Jakość jest obiektywnie DUŻO gorsza niż F1TV pomimo tych samych parametrów na papierze.

Dlaczego? Wyjaśniło się to podczas problemów z transmisją testów i kwalifikacji (gdy zacinał się i migał obraz XD było przez chwilę widać artefakty obrazu z przeplotem).

Oni mają źródło 1080i. Tak #!$%@?, nie 1080p tylko 1080i (z przeplotem). Faktyczna rozdzielczość tego badziewia to pół obraz 1920x540 który co dwie klatki składany jest sztucznie algorytmem do kupy. Technika rodem z lat 90, gdy mieliśmy telewizję analogową, trzeba było oszczędzać pasmo więc kazaliśmy kineskopowi rysować linie parzyste/nieparzyste na zmianę. Coś, co jest niemożliwe w technice cyfrowej (bo obraz składa się z pikseli, nie analogowych linii). Stąd wyraźnie wrażenie niskiej jakości, bo to 1080p jest generowane sztucznie XD i enkodowane ponownie już na wynikowy stream. Dodajmy, że Liberty Media produkuje sygnał 4K HDR 50fps.

F1TV korzysta z prawdziwego 1080p 50fps.

Ha tfu, sprzęt ze śmietnika? Centrala myśli, że Polaków nie stać na nowoczesne telewizory i transmisji 4K brak - mimo, że jest w Skandynawii? #!$%@? w domu OBSem i grabberem za 100€ jestem w stanie wyprodukować lepszą jakość transmisji XD

Niech to badziewie w końcu zdechnie i oddają to do Eleven/Canal+ 4K.
JaneQPL - #viaplay #f1
Od tego sezonu korzystam z tego Viaplay padła - bo miałem dość...

źródło: difference_between_1080p_and_1080i_progressive_vs_interlaced_scan

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 26
@JaneQPL akcje spółki spadają, sprzedają sprzęt, cieszmy się że w ogóle jest obraz a nie sam komentarz w stylu radiowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JaneQPL no tak myśleli robiąc z nas idiotów mówiąc otwarcie na konferencjach wtedy że 720p jest wystarczające xd na szczęście się zwijają w 2025.
  • Odpowiedz
Liberty Media produkuje sygnał 4K HDR 50fps


@JaneQPL: Dla mnie jest to śmieszne, że Liberty produkuje sygnał 4K 50fps a nigdzie go nie można obejrzeć. Nawet na samym F1TV. Eleven dawał radę bo mieli kanał 4K.
  • Odpowiedz
  • 1
@Horvath: #!$%@? wie o co z tym chodzi. Na AWS re:invent 2022 case study for F1TV chwalili się, że mają wszystko gotowe pod 4K. W zeszłym sezonie zdarzały się testy kodeka HEVC na Apple TV.

Chodzą co jakiś czas słuchy, że Apple chce wykupić prawa na wyłączność transmisji do Apple TV+. Na rynku USA testują od zeszłego tygodnia aplikację Apple Sports. F1TV pójdzie pewnie wtedy do likwidacji…
  • Odpowiedz
@JaneQPL: jeszcze kwali się dało obejrzeć u mnie, ale wyścig co 10-15 minut losowo się zawieszał i widziałem bolid Maxa... Leciał głos + wygaszacz ekranu...
  • Odpowiedz
  • 1
@JaneQPL:
Sky Sports Main Events UHD:
Video: H265, 3840X2160p, 10bits, HLG, 50fps, 18.0 Mb/s
Niby 4K ale bitrate na poziomie FHD
  • Odpowiedz
@JaneQPL ja Was tylko błagam o wyrozumiałość dla obsługi klienta 🥹 tak, kończą się pieniążki i z tego co widać Polska będzie kolejnym zaniedbanym rynkiem tak samo jak to było w krajach bałtyckich z których jest planowane wyjście.
  • Odpowiedz
@Leganckohehe: no właśnie podobnie czytam na necie, ale dlaczego? korzystam z nokia streaming box 8010, to dość nowy sprzęt, pisać do nich na support że mają coś nie tak z softem?
  • Odpowiedz
@wyjek to już z góry Ci powiem że to niewspierane urządzenie i nic z tym nie zrobią bo to na czym działasz to z tego co kojarzę to android na boxie a nie android tv. Ale z tego co patrzę to powinieneś mieć tam chromecasta, możesz tak spróbować to obejść albo jeśli masz na boxie przeglądarke to spróbować odpalić tam Viaplay.
  • Odpowiedz
@Leganckohehe nie no, normalnie Android TV jest, a z Chromecastem już pisałem że działa, a co do przeglądarki to nie po to płaciłem za Viaplay żeby się babrać z koślawą obsługą przeglądarki za pomocą pilota ;) W takim razie napiszę do nich na support
  • Odpowiedz