Wpis z mikrobloga

Jaki europejski kraj polecacie do wyjechania na rok, a może kilka lat? Zależy mi, żeby koszty życia były niższe niż w Polsce, żeby żyło mi się dostatniej tam niż tutaj, albo żebym więcej odłożył. Pracuję zdalnie. Zastanawiam się nad #rumunia, myślałem też o #chorwacja, ale to już chyba podobne koszty, co Polska. Czechy droższe pewnie, Słowenia też. Fajnie jakby pogoda była lepsza niż tutaj.
#pracazdalna #europa #turystyka #emigracja
  • 12
@Naczelnik_Weles: to na jakiejś prowincji, w Sofii jest dużo pracy. To samo Rumuni mówią zagranicą a pytanie skąd są to jakaś wioska albo zapyziałe miasteczko a w Bukareszcie, Kluż itp jest spoko.

@odysjestem @lunaexoriens Rumunia i Bułgaria są tańsze cały czas od Polski ze względu na jeden fakt - wynajem i rachunki są dużo niższe. Jedzenie, knajpy, usługi to już różnie, np jedzenie w obu krajach droższe niz w PL ale
@Olbor: Wynajem i rachunki są niższe. Nie ma porównania do standardu cen najmu w Sofii i Warszawie. Jedzenie i knajpy - może coś się zmieniło przez ostatnie lata, ale uważam, że w przedziałach 20/30/50 zł, dało się lepiej zjeść w Sofii, niż w Warszawie.
To, co czyni Bułgarię przyjazną zarobkowo, to niższe podatki zarówno osobiste, jak i CIT
@odysjestem: Tak absolutnie nie ma porównania a jeśli chodzi o wynajem to Bukareszt np jest jeszcze tańszy trochę chyba - to są ceny z jakiegoś małego powiatowego w Polsce bardziej, plus rachunki potrafią być 3 razy niższe niż w Polsce np. Jeśli chodzi o knajpy mam porównanie teraz z Bukaresztu i Sofia jesienią - Bukareszt droższy niż Sofia i Warszawa, Sofia porównywalna co Warszawa ale zależy też jaka kuchnia itd., ja