Wpis z mikrobloga

#scifi #sci-fi #ksiazki #czytelnia #biblioteka #hyperion #czytanie Kto czytał Hyperiona i Upadek Hyperiona? Czy nie macie wrażenia że są tam jakieś nieścisłości - albo ja nie wszzytko zrozumiałem, bo tom drugi juz trochę zakrecony jest. Ale tak generalnie - to kim w końcu był Dzierzba? Bo poznajemy go jako coś w rodzaju bóstwa ktre ma spełniać życzenia - potem okazuje się że jest to coś w rodzaju robota-strażnika stowrzonego przez rasę w przyszłości i wysłanego w przeszłość - który działa sam ale kontroluje go jakaś osoba np. Moneta.. Ale skad raz sie biorą setki czy tysiące dzierzb? czemu sama Moneta chce go zniszczyć wraz z KAssadem. Czy on w końcu spełnić czyjeś życzenie chyba nie. No i konćowo Moneta pomaga go zabić. Skoro jest z tej samej rasy to dlacego odebrano mu to dziecko i ogólnie sił on jakiś ferment a to pojawiał się tu to tam itp. Wygląda na to że byłto jakiś robot/strażnik ale jakby zbutnowany ale też troceh pod kontrolą.. w sumie spoko się czytało.. Endymiona sobie odpuszczę bo to już się dzieje potem i podobno słąbsze..
ZawzietyRobaczek - #scifi #sci-fi #ksiazki #czytelnia #biblioteka #hyperion #czytanie...

źródło: 5fb52fc85947b

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@ZawzietyRobaczek: @Bill_Kilgore Ooo to no... "...#!$%@? i pokrecone gowno...". To jakby nic nie powiedziec. I nie zrzuce tego na jaranko. Uff. Czyli Wy tez. XD
No ale w sumie klimat mnie troszke "zabral". I jako powolna opowiesc do snu to nawet fajen "szumialy piasek".
  • Odpowiedz
@ZawzietyRobaczek: Ja Hyperiona czytam dość regularnie co jakiś czas, bo jest to jedna z moich ulubionych powieści, ale - jeśli dobrze pamiętam - wszystkie wątki dotarły do mnie dopiero po drugim przeczytaniu. Endymion coś tam jednak tłumaczy lekko, jest trochę bardziej pusty i powolny, ale ja bym jednak polecał sprawdzić, jeśli świat zaciekawił cię na tyle, żeby zapytać na wypoku.
  • Odpowiedz