Wpis z mikrobloga

@miecioss: Ja nie każę gościom zdejmować butów (chociaż zauważyłam, że większość już przy wejściu rwie się do ściągania obuwia). W każdym razie jest to często przedmiotem gorących dyskusji na forach internetowych :) Co człowiek to inne zdanie. Spotkałam się z wieloma argumentami za i przeciw. Niektórzy np twierdzą, że kazanie gościom zdejmować buty to przejaw "wioski", bo wywodzi się to właśnie ze wsi, gdzie zabłocone kalosze zdejmowało się w przedsionku :D
@Aerials: zgadzam się :D tylko, że mi nie chodziło o gości, a o samych domowników :) ZAWSZE, po prostu ZAWSZE muszą w tych butach łazić - niezależnie od konwencji serialu... tylko jak są sceny pobudki, to bohaterowie dziwnym trafem mają papucie na nogach :D po prostu magia.
@miecioss: Ok, znam przykłady serialów, gdzie tak nie jest! :D

Ale fakt, często włażą nawet na łóżka w butach. Myślę, że to bardziej kwestia filmowa, niż życia realnego, ale kto wie, może u nich tak jest?
@Aerials: nawet jeśli u nic jest taki zwyczaj, to na mój gust kultywują go aż za często :D o, albo z zamykaniem drzwi - ze świecą szukać w serialach bohaterów, którzy przekręcają klucz w drzwiach ;)
@Aerials: no właśnie nie oferuję niczego :DDD

Serial o zombie. akcja dzieje się w wielu głównie na wsi i terenach otwartych, ale to nie zmienia faktu, że zombiacze umieją obsługiwać klamki w drzwiach :D eh, idealista ze mnie :P