Wpis z mikrobloga

Szukałem po necie rozwiązania i go nie znalazłem, albo go nie ma. Mam podmapowany dysk sieciowy i coś z niego kasuję, gdzie znajdę odpowiedni folder "kosz" żeby tą usuniętą rzecz znaleźć? Po zalogowaniu się na serwer przez pulpit zdalny tego nie ma, w lokalnym również. Podobno był wcześniej do tego dostęp bez uprawnień admina z poziomu zwykłego usera, a nie admina serwera. Ktoś coś? #komputery #informatyka
  • 6
@L3gion: Ale nie ma do tego właśnie jakiegoś magazynu? Przecież wiadomo, że pliki fizycznie nie znikają, no kurła serio typ mi mówił, że miał do tego nawet skrót, oczywiście mógł zmyślać.
@beer_man: No nie. Bo jak to sobie wyobrażasz? Że usuwasz np 500 GB danych z udziału sieciowego i wpierw system ci to przeniesie do lokalnego kosza?
@beer_man: A wiesz jak działa kosz w WIndowsie? Na dysku masz ukryty folder "$Recycle.Bin" i tam są przenoszone pliki przy "usuwaniu", dopiero po opróżnieniu znikają z systemu. To tylko taki bufor który istnieje w Windowsie, a na dyskach sieciowych tego nie masz bo SMB, NFS i wszystkie inne formy udziałów sieciowych są zaprojektowane do pracy uniwersalnej, a nie tylko do pracy pod Windowsa i widzimisię Microsofu. W tym udziały SMB pod
A wiesz jak działa kosz w WIndowsie? Na dysku masz ukryty folder "$Recycle.Bin" i tam są przenoszone pliki przy "usuwaniu", dopiero po opróżnieniu znikają z systemu.


@supra107: No to wiem. Ale na sieciach się nie znam zbytnio i nie wiedziałem jak to działa. Dzięki za wyjaśnienie. Zastanawia mnie tylko jak ta osoba sobie wymyśliła, że jest to możliwe i miała do tego skrót...coś musiał srogo #!$%@?ć.