Wpis z mikrobloga

@Endr3w: popros żeby doliczyli koszt montażu do ceny dodatków jeśli to pozwoli ci spac spokojniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a tak na poważniej to w sumie co w tym dziwnego? jeśli nie są to elementy będące w specyfikacji producenta i muszą poswiecic czas na wymianę i jak mniemam dać ci jakaś rękojmię na to, to chyba oczywiste jest że roboczogodziny nie są darmowe? pytanie czy było to
  • 1
@Steven_Hyde: jak to co w tym dziwnego? Na stronie producenta nie ma o tym ani słowa, w konfiguratorze również ¯\(ツ)/¯ Jak zamawiam auto to nie płacę nic ponadto co wychodzi w konfiguratorze :P
Mówili o tym od początku, ale bez szczegółów, więc jak za bardzo polecą w #!$%@? to po prostu im podziękuję ¯\(ツ)/¯
@Endr3w: czekaj. ale co to są za elementy konkretnie? jeśli jest to element z konfigurarora producenta i jest to montowane w fabryce, no to nie rozumiem opłaty.. ale jezeli zamawiasz sobie np. akcesoryjny wydech który nie jest montowany w fabryce, to o ile dealer poinformował cię o koszcie montazu to albo przystajesz na te warunki albo nie. gdzie tu to potencjalne robienie w #!$%@??
  • 0
@Steven_Hyde: mówię tylko i wyłącznie o oficjalnych dodatkach producenta, dostępnych w konfiguratorze. Dealer twierdzi, że moto wychodzi z fabryki "gołe" i wszelkie dodatki są instalowane przez dealera ¯\(ツ)/¯
@Endr3w: może napisz albo do importera albo do jakiegoś innego dealera czy stosuja takie praktyki. tak jak wspomniałem. może być tak, że niby możesz oficjalnie dokupić wydech, kufry, jakieś szyby czy nawigacje i dostajesz na to gwarancję, ale motocykl fabrycznie przyplywa w opcji podstawa i oni we własnym zakresie to montują. dziwne, że w ogóle uwzględniają osobną opłatę za montaż. mogliby wliczyc to w cenę akcesorium i #!$%@?.
  • 0
@Steven_Hyde: no właśnie tego się spodziewałem, że "montaż" jest w cenie dodatków, ale najwidoczniej tak nie jest ¯\(ツ)/¯ W poniedziałek dowiem się szczegółów, jeśli cena za "montaż" wyda mi się abstrakcyjna to po prostu im podziękuję. Trzeba natomiast przyznać, że sama cena za moto jest atrakcyjna, więc może na montażu chcą sobie "odbić" ¯\(ツ)/¯
@Endr3w: to po prostu inna nazwa na roboczogodziny mechanikow. Jak przkladowo wymieniasz klocki hamulcowe i masz swoje i i tak placisz za wymiane. Tak samo tutaj, placisz za montaz, mozesz z tego zrezygnowac i montowac samemu.
  • 1
@Sarveil: @mpetrumnigrum Pany, ja rozumiem koszty "roboczogodzin" jakbym sobie pozamawiał dodatki po odbiorze moto, podobnie jeśli chodzi o jakieś "customowe" dodatki. Jeśli natomiast "wykilkuję" sobie moto w konfiguratorze producenta a dealer twierdzi, że tutaj dochodzi jakiś dodatkowy koszt "montażu", to mi się lampka załącza, że ktoś chce mnie wyruchać ¯\(ツ)/¯
Pany, ja rozumiem koszty "roboczogodzin" jakbym sobie pozamawiał dodatki po odbiorze moto, podobnie jeśli chodzi o jakieś "customowe" dodatki. Jeśli natomiast "wykilkuję" sobie moto w konfiguratorze producenta a dealer twierdzi, że tutaj dochodzi jakiś dodatkowy koszt "montażu", to mi się lampka załącza, że ktoś chce mnie wyruchać ¯\(ツ)/¯


@Endr3w: dlatego pisałem żebyś sam to zamontował albo tak jak inni piszą zadzwoń do innego dealera i zapytaj się ile ten motocykl wraz
@aso824: dokładnie. To nie chodzi o to, że nie rozumiem, że czas kosztuje. Tylko, że ja kupuję moto i oczekuję, że chociaż minimalnie ktoś nade mną poskacze. Kupowałem 300cc w BMW za śmieszne 18tys nowy, dawali dodatki jeszcze do tego za 1700zł kompletnie spoza katalogu BMW i zamontowali mi gmole, ochronę osi oraz nawet uchwyt na telefon i do głowy mi nie przyszło, że będę musiał im za to płacić. A
@Endr3w: W konfiguratorze Triumpha przy każdym dodatku w konfiguratorze jest też podana wartość w roboczogodzinach, ale ostatecznie to nie płaciłem ani za dodatki ani za te roboczogodziny (nie było tego jakoś dużo bo dodatki za 2k), więc pewnie zależy od konkretnego dealera i tego jak się z nimi ugadasz.
@Endr3w: wyjezdzalem 3 moto z salonu, nigdy nie bylo nic poza cenami czesci
2x kawasaki, 1x ducati, placilem tylko za graty, dealer chce sobie dorobic bo za malo na sprzedanym moto zarabia i 30% z dodatkowych czesci nie wystarcza albo wiecej