Wpis z mikrobloga

@BojWhucie: a możesz mi opowiedzieć jak to sowieci rozpili naród szwedzki? jestem ciekaw kiedy to było. serio ty myślisz że ten alkoholizm narodowy się wziął z tego, że mamy dużo monopolowych po 1990? xDDD

>Nawet u ruskich jest mniej sklepów z gorzałą w przeliczeniu na mieszkańca


a ilu bimbrowników na mieszkańca?
@ChristianHorner: wiele krajów głównie skandynawskich dostrzega jakim obciążeniem dla budżetu jest nadmierne spożycie alkoholu, tylko w Polsce zaczadzonej pseudowolnościową myślą liberalną z czasów regana ludziska będą do upadłego bronić zysku firm i korpo. Jak się pomieszka kilka lat w pobliżu sklepu alko 24h to serio trudno nie popierać postulatów ograniczenia (podkreślam ograniczenia) sprzedaży alkoholu. żeby nie było sam lubię się czasem napić piwa, ale jeśli ktoś musi o 1 w nocy
>wiele krajów głównie skandynawskich dostrzega jakim obciążeniem dla budżetu jest nadmierne spożycie alkoholu, tylko w Polsce zaczadzonej pseudowolnościową myślą liberalną z czasów regana ludziska będą do upadłego bronić zysku firm i korpo


@BojWhucie: gdybym był wierzący to bym się za ciebie modlił, serio. myślisz że w szwecji albo norwegii nie ma problemu alkoholizmu? że ludzie siedzący w domach kilkanaście kilometrów od miasta nie walą polskiej wódy, bo mają daleko do sklepu,
sam wali białą, ale innym chce zabraniać?


@Podstarzaly_Mandalorianin:
ograniczenie to nie zakaz chyba że w prawackim czarno białym świecie.

Ta branża wymaga podniesienia akcyzy. Powiązać zawartość alkoholu z ceną, teraz można kupić piwo z zawartością alkoholu 7-proc. za 2,5 zł. Wprowadzenie minimalnej ceny alkoholu i zakaz promocji cenowych. Ograniczyć ilość punktów sprzedaży i zakazać sprzedaży w godzinach po 22.00. Zakaz sprzedaży małpek. Całkowity zakaz reklamy alkoholu.
znieść ograniczenia prędkości oraz stężenia strychniny w paróweczkach XD


@BojWhucie: lepiej wszystkiego zakazać, morda w kubeł, głowa w dół, rączki z przodu żebyś mógł w kajdanach pracować za miseczkę ryżu, żadnej nieprawomyślnej myśli, partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi xD. To ja już chyba wolę brak ograniczeń prędkości.
lepiej wszystkiego zakazać, morda w kubeł, głowa w dół, rączki z przodu żebyś mógł w kajdanach pracować za miseczkę ryżu, żadnej nieprawomyślnej myśli, partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi xD. To ja już chyba wolę brak ograniczeń prędkości.


@Podstarzaly_Mandalorianin: widzę że kuce nie wymarły jak mamuty.
nawet nie masz pojęcia, ale mniejsza z tym, i tak kiedyś wyrośniesz z tych głupot


@ChristianHorner: jedz do krajów zachodnich które prowadzą restrykcyjną politykę sprzedaży alko i powiedz ich politykom:
- wyrośnijcie z tych głupot, a nuż posłuchają.