Wpis z mikrobloga

szukając informacji o rewolucji 1905 zajrzałem do podręcznika z licbazy(2003r), no i co? Prawie żadnych informacji...

w najnowszym podręczniku (2013) jest może pół strony wzmianki .

Niech mi teraz patrioci powiedzą ,że to żołnierze wyklęci tak bardzo cierpią 'wymazanie' z podręczników.

Nie mówiąc już o takich formacjach jak Brygada im. Jarosława Dąbrowskiego- znajdźcie mi podręcznik, gdzie będzie chociaż znajdę krótkie zdanie na temat.

#neuropa #oswiadczeniezdupy #gorzkiezale #patriotyzm #polskaedukacja #oglupiajo
  • 11
@Ginden: mam dostęp do tych podręczników licbazowych i rok temu pamiętam była ta strona informacji, może nawet dwie.

swoją drogą, te podręczniki powoli idą w dobrym kierunku, w podstawowym do drugiej klasy 'ojczysty panteon i ojczyste spory' zdarzają się rubryki 'spory,oceny,dyskuje' gdzie przedstawiany jest pogląd drugiej barykady-oczywiście te rubryki zanikają w tematach po 45r albo są żenująco tendencyjne.
@RPG-7: @michelney: @Ginden: Trzeba było nie robić polskiej matury ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ja na historii miałem tylko XXw - obydwie wojny światowe, rewolucja w Rosji, rządy komunistów, republika Weimarska i dojście Hitlera do władzy, komunistyczne Chiny, zimna wojna (sam kryzys kubański omawialiśmy 2 tygodnie) i potem upadek ZSRR i komunizmu w europie, szczegółowo omawiane 5 państw bloku wschodniego: Polska, Czechosłowacja, Węgry, Rumunia i
@fredo: dzięki, już czytałem, nawet mam parę egzemplarzy na wydaniu :D

@Aleksander_Newski: tak,celowo bo w debacie na temat powstań i społeczeństwa porozbiorowego bardzo często się omija kwestię Rewolucji 1905,- obecnie jest wiązana z ustrojem który nas 'zniewolił' po 45
@michelney: Ale jednak nikt nie rezygnuje np z opisu Waryńskiego i jego partii, z PPSu, SDKPiL, czy z socjalizmu Piłsudskiego. Rewolucja 1905 roku też jest w podręcznikach, ale dość skąpa. Wszystko też zależy od nauczyciela.O tzw żołnierzach wyklętych miałem niewiele więcej w szkole.

'zniewolił'


@michelney: Czemu w cudzysłowie? :)