Wpis z mikrobloga

@takiMirek29: Bez podatku i zapomnij o wysyłce, cło sprawia, że opłacalność się kończy. Już lepiej z amazon.de kupić przez pośrednika z 19% VATem. W Stanach nie mogą podać przecież z podatkiem, bo każdy Stan ma inny.
dsomgi00 - @takiMirek29: Bez podatku i zapomnij o wysyłce, cło sprawia, że opłacalnoś...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz
@takiMirek29: Pojedź tam, kup przy okazji. Jak dobrze trafisz, to na promocje na Amazonie czy w Best Buy. Chyba, że masz kogoś z kartą Costco i również trafisz na dobre ceny przed jakimiś świętami. Bierzesz ze sobą jako swój własny, ewentualnie zgniatasz pudełko na płasko żeby na wszelki wypadek nikt się nie czepiał.
  • Odpowiedz
@takiMirek29: To już sam nie wiem szczerze jak z tym cłem, faktycznie czytam że niby zerowe, ale słyszałem że potrafią przykładowo na lotnisku się #!$%@?ć do tego, że ktoś za dużo elektroniki wywozi. Szczerze i tak sam koszt przesyłki z USA to pewnie z 50$ minimum + trwa pewnie kilka tygodni + dolicz pośrednika, samo to by mnie zniechęcało. Zostawałbym przy niemieckim/hiszpańskim/włoskim amazonie, bo mają często ceny o kilkaset euro poniżej
  • Odpowiedz