Wpis z mikrobloga

Hej, pytanie do osób ogarniających #teoriespiskowe

Chodzi mi o ten znany mem "Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy".
Otóż mam wrażenie, że pierwsza część tej zapowiedzi od pewnego czasu jest już realizowana - drogie mieszkania, samochody na które mnie nie stać, konieczność wynajmu, subskrypcje, zakazy i ograniczenia dot. np. ogrzewania itp.

Ale czy ktoś wie może kiedy zaczną realizować tę drugą część?
Bo w sumie to by mnie trochę bardziej interesowało
w9rTwvbIAn37l - Hej, pytanie do osób ogarniających #teoriespiskowe

Chodzi mi o ten z...

źródło: not2

Pobierz
  • 43
Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy


@w9rT_wv_bIAn37l: @mniejmniejest

Wydaje mi się, że to się rozpatruje w jednym kontekście, a pierwotnie może pochodzić z czegoś innego, gdzieś w 2005(8)r. słyszałem pierwszy raz termin happytalizm - jego definicja to:
Happytalizm – nowy ustrój, w którym ludzie żyją w czystym i zrównoważonym środowisku, a dzięki sztucznej inteligencji stali się wolni od obowiązku pracy.

Oczywiście w tym roku był puszczany remaster piosenki Happy people
miszczu90 - >Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy

@w9rTwvbIAn37l: @mniejm...
Otóż mam wrażenie, że pierwsza część tej zapowiedzi od pewnego czasu jest już realizowana - drogie mieszkania, samochody na które mnie nie stać, konieczność wynajmu, subskrypcje, zakazy i ograniczenia dot. np. ogrzewania itp.


@w9rT_wv_bIAn37l: Otóż masz błędne wrażenie. Przeciętnie ludzie mają większe mieszkania i droższe samochody na własność.
Po prostu jesteś poniżej przeciętnej.
Polacy z roku na rok posiadają coraz więcej mieszkań na własność. Natomiast też rośnie szybko ilość gospodarstw domowych
maszfajnedonice - >Otóż mam wrażenie, że pierwsza część tej zapowiedzi od pewnego cza...

źródło: Rynek

Pobierz
Przeciętnie ludzie mają większe mieszkania i droższe samochody na własność.


@masz_fajne_donice: przeciętnie czy średnio? to nie to samo

wystarczy porównać sobie dominantę i średnią zarobków by zdać sobie sprawę, że nie jest tak różowo

średnia pensja: 7670zł
dominanta: 3328 zł

to, że mniejsza część populacji gromadzi coraz więcej mieszkań nie znaczy jeszcze, że przeciętnie dostęp do nich rośnie
@w9rT_wv_bIAn37l: Chodzi o to, że bogacze będą już tak obrzydliwie bogaci, ze im dupa spuchnie. Zwyczajnie bogaci, prawdziwa klasa średnia będą żyli bez zmian. A bioki będą przekonywane, ze po co im własne mieszkanie, po co im auto, po co im cokolwiek a w ogóle to zanieczyszczają swoim istnieniem świat, powinni ograniczyć oddychanie.