Wpis z mikrobloga

I pyk.. leci zgłoszonko do UOKiKu. Oj, "kochane" allegro. Zobaczymy czy faktycznie prezes UOKiKu tak twierdzi jak sądzicie.
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/moi-nieaktywni-kupuj%C4%85cy-konieczny-wyb%C3%B3r-powodu-dodania-klienta/m-p/745701#M153828

W wielkim skrócie: allegro twierdzi, że kupującego, który nie odebrał waszej przesyłki pobraniowej/groził działaniem na waszą szkodę/zwrócił niewłaściwy towar lub zniszczony itd. może to robić dwa razy. Dopiero za trzecim razem możecie go dodać na czarną listę, aby uniemożliwić zakup.
Gotowania żaby ciąg dalszy co? @allegro_pl . Zapraszamy do cyrku!
#allegro #uokik #afera #prawo
  • 13
@wypokpok: mnie zastanawia jedna rzecz. Jeśli się czegoś WYMAGA, to za spełnianie takich fantazji trzeba płacić. Ja mogę przyjmować od tej samej osoby robiącej sobie żarty na tym allegównie i 20 nieodebranych przesyłek pobraniowych, ale NA KOSZT ALLEGRO. To oni dostarczają tak wysokiej jakości kupujących.
  • 0
@budzy: Jeżeli umiałbyś czytać to przeczytałbyś całą moją wiadomość. Wg allegro kupujący może kupić dwukrotnie od danego sprzedającego coś na Allegro - zwrócić mu coś innego lub zwrócić to uszkodzone/zużyte, a ten dopiero przy trzeciej takiej sytuacji może go dodać do nieaktywnych kupujących (czyt. zablokować mu możliwość ponownego zakupu u niego).
Analogicznie i cytując:

powód swojej decyzji wybierzecie z listy:

- Klient wielokrotnie nie opłacił zakupów

- Klient wielokrotnie wygrał licytacje
@wypokpok: zmiana została wdrożona na podstawie uwag Prezesa UOKiK i ma na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka prawnego dla sprzedających i Allegro, związanego ze stosowaniem zakładki ''Moi nieaktywni kupujący''.
Listę powodów stworzyliśmy na podstawie analizy dotychczasowych zgłoszeń sprzedających oraz sugestii Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pozdrawiamy!
@wypokpok umiem czytać, co lepsze, umiem nawet czytać przepisy, i właśnie przez takich biznesmemów jak ty trzeba robić takie szopki. Ryzyko jest wliczone w biznes, a odmowa sprzedaży to wykroczenie i trzeba mieć ku temu uzasadnienie żeby wykroczeniem nie było. Dwa razy, to dobre uzasadnienie, a raz przypadek. Skorzystaj ze swojej rady i czytaj.
  • 0
@budzy: Też umiem czytać przepisy i nie mam tutaj na myśli sytuacji kiedy ktoś nie odbierze przesyłki pobraniowej, bo oczywiście jest to wliczone w ryzyko związane ze sprzedażą internetową. Bardziej chodziło mi tu o wrzucanie do jednego wora z pobraniowymi przesyłkami np. grożenie działaniami na szkodę lub z premedytacją zwraca zniszczony lub używany towar. Gdzie taki delikwent może sobie poużywać przez miesiąc jakiś zakupiony przedmiot, zużyć go i zwrócić bez żadnych
@wypokpok tak do końca nie jest. Mi na allegro #!$%@? konto, bo nazwałem oszusta oszustem. Pasek do zegarka który miał być skórzany, był plastikowy pokryty czymś co skórę udaje. Nawet miałem papier od rzeczoznawcy, nic to nie dało, bo użyłem negatywnego języka jak oszust/zlodziej. Za to mi zablokowali konto, czaisz? A typ dalej ludzi rucha bez mydła. Wrzucaj w dyskusję zdjęcia uszkodzeń i proponuj obniżoną odpowiednio kwotę. Jak wtedy allegro to przyklepie,
  • 0
@budzy: Niestety allegro nie działa poprawnie i często sprzecznie z samym sobą... Ale jednak Ty się trochę sam zaorałeś :(
W takich sytuacjach nie można dawać się ponieść emocjom i trzeba najlepiej rzeczowo oraz na spokojnie odpisywać. Zresztą nazwanie kogoś oszustem bez sądowego wyroku (wskazującego, że faktycznie Cię oszukał z tym paskiem) może być pomówieniem. Niestety tak działa prawo.

Ja akurat miałem podobne sytuacje, lecz w drugą stronę. Kupujący, który nie
@wypokpok ale to było bardzo rzeczowo. Miałem papier od rzeczoznawcy który jednoznacznie wskazywał na to, że zostałem oszukany, bo to, co było w umowie, nie jest prawdą, a skoro jeszcze zabrano mi za to pieniądze, to znaczy że zostałem okradziony. Czyli kim jest sprzedający? Co mnie tu poniosło? ¯_(ツ)_/¯
  • 0
@budzy: dopóki nie masz wyroku sądu to niestety nie możesz go tak nazwać. Niestety. Choć wiadomym jest, że jest on oszustem. Tak niestety działa prawo i tak allegro się "broni".
Są bardzo wyczuleni na określanie osób oszustami/złodziejami itp.