Wpis z mikrobloga

#gielda #bynd #opcjebinarne

Musze sie rozpisac to mi dobrze zrobi. Jak stracic kase na shortowaniu $BYND, ktory ladnie dzisiaj lecial po przereagowaniu na premarkecie, poradnik:
- kup puty na otwarciu i ustaw stop lossa na 25%
- zmiennosc na otwarciu zawsze jest duzo wiec nie minelo 20min a bylem 25% w plecy
- ok, ogarnij wykres, leci ladnie po sznureczku, kupujemy puty
- kurs moze i leci ale to co zarobie na spadku kursu trace na spadku wartosci time value, bo zydowska natura kazala mi kupic puty do tego piatku, jedyna nadzieja na ze zaraz puty wejda w “in the money”
- nosz kurcze odbicie poza trend spadkowy, zamknalem puty z niewielka strata
- na shorta nie bylo dostepnych akcji, ale na longa sa zawsze, wiec wlazlem w longa ustawiajac plytkiego stop lossa gdyby jednak odbicie bylo fake - tak bylo fake, pozycja zamknieta ze strata
- zaraz potem BYND jak kamien walnal w dol, gdybym nie zamknal opcji, bylbym na ladnym plusie
- no i na zakonczenie przyszla mi wiadomosc z IBKR ze otworzylo mi shorta na PUTy, bo mialem ustawiony target price a ibkr nie zamknal mi tego zlecenia gdyb zamknalem recznie puty - kilka dolcow w plecy na szczescie od razu zamknalem pozycje
- BYND glebnal jeszcze mocniej, gdybym zachowal pierwsza pozycje zrobilbym jakies 50-60% profitu

JPRDLE..
  • 7
  • 0
@lkjp: Puty to kontrakty na short akcji. W tym wypadku termin zapadalności był w ten piatek (czyli 3dni). Na cenę kontraktu składa się delta (czyli pokrótce prawdopodobieństwo iż cena akcji wyląduje przy naszym strike price) jak i time value. Czyli kontrakt jest droższy jeżeli strike price (cena docelowa) jest bliska i zostaje dużo czasu.
Ja kupiłem puty do piątku czyli 3dni, dzisiaj została ucięta 1/3 z time value tego kontraktu. Time
shaki24 - @lkjp: Puty to kontrakty na short akcji. W tym wypadku termin zapadalności ...

źródło: bynd

Pobierz
@shaki24 miotasz się i tak to wychodzi. Lepiej odstaw opcje z takim krótkim exp, albo zabezpieczaj. chyba ze grasz za jakąś drobnicę. PS jak odbicie może być fake? Ktoś kupuje za realne pieniądze, nie fejkowe. Może i odkupuje bo zamyka shorty, ale to wciąż nie fejk.
  • 0
@michelney: zwyczajnie. Widzisz ten breakout poza linię trendu testowaną łacznie kilka razy? Nie powiódł się.
W sumie racja, miało być false breakout.
btw. skąd wiesz ile mam doświadczenia?
@shaki24 jezus, to jakiś TF m1 i o linii trendu mówisz... Pograj sobie indeksy, najlepiej nq 100 to zobaczysz linie trendu, formacje, przebijanie srednich od gory dolu i boku a to wszystko w ciagu 10 minut