Wpis z mikrobloga

Po co ludziom osoba księdza i czary w stylu obrączkowania i "zajmowania" sobie partnera?
Ludzie kończą doktoraty a wierzą w moc kółka na palcu zamiast kiedy nie wychodzi po prostu się dogadać i rozstać jak ludzie.
Przez te czary najczęściej cierpią dzieci i dochodzi do tragedii pomiędzy "zakochanymi" :)
Nigdy nie zrozumiem sensu religii, magii i tradycji. Jest tylko TU i TERAZ, jutro może nas nie być.
Jak nie ta to inna, bez wesel, ślubów i innego niepotrzebnego szajsu.

#przemyslaniazdupy #przemyslenia #zwiazki #religia
  • 11
@O2O2122: Leszek Kołakowski "Jeśli boga nie ma".

W skrócie: wiara w brak jakiejkolwiek siły wyższej/sprawczej doprowadza do takich samych absurdów jak wiara w ich istnienie.
wiara w brak jakiejkolwiek siły wyższej/sprawczej doprowadza do takich samych absurdów jak wiara w ich istnienie


@kosmita: na szczęście pozostaje jeszcze brak wiary :)
@O2O2122 dobra, ale można wziąć ślub bez księdza xD No i ślub dużo ułatwia - dziedziczenie, odwiedziny w szpitalu, dostęp do informacji medycznej, kwestie podatkowe, kwestie opieki nad dziećmi. A rozwód też zawsze można wziąć i można to zrobić równie kulturalnie.
brak wiary to także wiara


@kosmita: Oczywiście, że nie. Nie wiem co ci powiedzieć, bo wyskakujesz z Kołakowskim, a takie podstawy ci sie rozjeżdzają xd

Przykład z kulkami znasz? Mam worek pełen szklanych kulek. Mogą być tylko dwie możliwości albo ich liczba jest parzysta albo nieparzysta. I są trzy opcje:
- albo wierzysz, że jest nieparzysta
- albo wierzysz, że jest parzysta
- albo nie zakładasz (nie wierzysz) w żadną z
@kubako: w tym przykładzie nie pozbywasz się sprzeczności... obu wersji, z parzystą i nieparzystą ilością kulek. Ale jeśli łatwiej ci tak żyć - cokolwiek cię usatysfakcjonuje.
@kosmita: Jakich sprzeczności miałbym się pozbywać? Co to ma wspólnego z brakiem wiary, szczególnie w boga? xd

No i na koniec tak samo mogę napisać - skoro pasuje Ci tkwienie w jakichś fałszywych dychotomiach to przecież nie wzbraniam :)
Nigdy nie zrozumiem sensu religii, magii i tradycji


@O2O2122: To jak zastanawianie się nad tym dlaczego ludzie mówią przy pomocy ust albo czemu chodzimy na nogach a nie na rękach. Ewolucja - mówi to Panu coś? Małpy, które zachowywały odpowiedni balans między próbowaniem nowego, a robieniem tak jak starzy dawniej robili (tradycja) widocznie lepiej sobie radziły. Z religią to nawet nie każ mi zaczynać! Budowa hierarchii społecznej, nośnik mitów, sposób narzucania