Wpis z mikrobloga

Tak Rosja ma słabą armie jak porównać ją do armii USA czy Francji. Mają porównywalną armię do armii Ukrainy (ale lepszą gospodarkę więc łatwiej im odbudować potencjał militarny). Ale tak się składa, że Polska ma słabszą armię niż Ukraina, ale też niż Rosja. Można śmiać się z tych dwóch państw że korupcja, że na papierze czołgi, a w rzeczywistości puste magazyny, zadziwia mnie tylko że ktoś myśli że u nas jest lepiej. Siedźmy lepiej na czterech literach i pilnujmy własnej piaskownicy.
#polska #ukraina #rosja
  • 17
@Towarzysz_Pawulon: Nie ma to jak wejść do dyskusji pisząc "co za bzdury" a potem powołać się na ranking, który zlicza ilość sprzętu na papierze i na tej podstawie prezentuje wynik xD. W tym rankingu zardzewiały, wymagający remontu T-52 prezentuje identyczną wartość jak odpicowany Leopard 2 w najnowszej wersji. ( ͡° ͜ʖ ͡°). Francja jako jedyne z bardzo niewielu państw ma możliwość projekcji siły w każdym miejscu na
@Szinako wiele razy widziałem już tu ten argument, bez podania żadnej alternatywy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Nie twierdzę że jest idealny, ale powołuje się na niego wiele uznanych mediów jak np Forbes, nie spotkałem też nikogo kto by przedstawił lepszy wg niego, ale jak masz to się chętnie zapoznam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

btw mimo wszystko lepsze uzasadnienie niż ostatnia osoba co mi pisała
@Towarzysz_Pawulon: nie wiem z czego śmieszkujesz bo Francja już od wielu lat jest uznawana za najsilniejszy militarnie kraj w Europie, głównie za jakość ich sprzętu oraz wyszkolenie bo Francuzi ciągle prowadzą różne mniejsze interwencje militarne i operacje na całym świecie, głównie w Afryce.
aż sobie sprawdziłem porównanie Pakistan 3750 czołgów, Francja 220 XD


@Towarzysz_Pawulon: Ukraina ma 1777 czołgów a Rosja prawie 15k. Nie mówiąc już innym sprzęcie który w excelu jest przytłaczający w stosunku do tego co ma Ukraina. Przypomne ze już ponad 2 lata Rosja "podbija" ukrainę. Tyle są warte porównania tych cyferek w excelu.
@spike10 pokaż mi zatem kto ich uznaje faktycznie a nie UK czy Turcję ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Ukraina ma 1777 czołgów a Rosja prawie 15k. Nie mówiąc już innym sprzęcie który w excelu jest przytłaczający w stosunku do tego co ma Ukraina. Przypomne ze już ponad 2 lata Rosja "podbija" ukrainę. Tyle są warte porównania tych cyferek w excelu.


Aaaa czyli to Ukraina wyvrywa wojnę? Pomimo że ich