Wpis z mikrobloga

  • 0
@Pabloos: A ja się tak zastanawiam. Czy faktycznie trzeba było ten system tak często reinstalować, czy po prostu popełnialiśmy tak wiele błędów, że było to konieczne?

( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kurio: Trzeba było bo WinXP to był technicznie śmieć. Byle syf potrafił rozsypać cały system i przyciągał wirusy jak gówno muchy, wejście na jedną złą stronkę było wtedy faktycznie w stanie rozpieprzyć cały system. Tylko dlatego że każdemu kojarzy się z lepszymi czasami to jest teraz idealizowany. Vista naprawiła bolączki XPka, ale znowu wszyscy Visty nienawidzili, ale Windows 7, czyli Vista po poprawkach to teraz "najlepszy Windows", a Win10/11 to antychryst.
supra107 - @kurio: Trzeba było bo WinXP to był technicznie śmieć. Byle syf potrafił r...

źródło: Bill Gates Windows XP and DEVILS0WN Proof Photo

Pobierz
Tylko dlatego że każdemu kojarzy się z lepszymi czasami to jest teraz idealizowany. Vista naprawiła bolączki XPka


@supra107: z pierwszym się zgodzę, z drugim... No średnio, choć dziś wiem, że niestabilność visty to w ogromnej mierze wina tfu nvidii co to nie umieli sterowników napisać
@vulcanitu: No nie powiedziałem że nie wprowadziła własnych, ale problem tego że wszystko leciało po adminie i byle jaki exploit RCE mógł rozdupcyć cały system został rozwiązany. Na pewno nie było tak że co chwila trzeba było robić format bo cały system był w rozsypce jak przy XPku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@supra107: SP3 ponoć dużo poprawiał w XP, przy okazji ładnie dojebując wymagania i ogólne obciążenie o czym przekonałem się kilka lat temu robiąc reinstalkę na starszym lapku, SP2 było ladnie, aktualizacja do SP3 i #!$%@?, nie do użytku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to były rakowe lata z tym systemem
  • 1
@supra107: Faktycznie, przypomniałeś mi. Kontrolki ActiveX, i pliki swf potrafiły zrobić sieczkę w systemie. W programach P2P często binarki nazywano tytułami popularnych piosenek, jak ktoś nieogar, to się na to łapał. No i łatwiej było postawić system od nowa niż walczyć z wiatrakami. Chociaż były to czasy, kiedy głównym problemem były "wirusy" które dopisywały się do uruchamianych procesów, otwierały okna IE, zmieniały startpage, domyślną wyszukiwarkę, i coś tam jeszcze ale już
@supra107: U mnie XP wytrzymywał średnio 1-2 lata bez formatowania.
Chyba mój rekord to było 2,5 roku.
Tam tyle razy trzeba było grzebać w systemie że do dziś znam całego XP na pamięć,wszystkie panele sterowania i inne ustawienia.
Potem na swoim starociu wgrałem Linux Minta XFCE i miałem spokój.
W 2016 złożyłem nowy komputer i miałem w nim wgranego Windowsa 10 i do dzisiaj bez formatowania.
Nawet w ogóle nie znam