Wpis z mikrobloga

@Aleale2: A to bardzo proste, aby nikt nie podrzucał śmieci (np. z innych osiedli). Jak u nas kosze były na "wierzchu", to regularnie BARDZO wczesnym rankiem albo BARDZO późnym wieczorem, podjeżdżał jakiś samochód z dupy i wrzucał jakieś worki do koszy. Miarka się przebrała, kiedy podjechał dostawczak i #!$%@? gruz w workach, pewnie po jakimś remoncie. Od raku mamy zamykaną wiatę i skończyło się #!$%@? darmowe wyrzucanie śmieci ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Aleale2: to często zależy też od sposobu rozliczania
W niektórych miejscowościach płacisz zależnie od tego jak duży masz kubeł na śmieci - oczywistym jest że nowobogaccy biorą najmniejszy, a że teraz trudno palić śmieciami to podrzucają swoje worki do śmietników w blokach, bo w zabudowie wielorodzinnej zazwyczaj opłata jest od osoby
Jeśli dana miejscowość liczy tylko od osoby to i tak ci z domków będą podrzucać śmieci bo zgłoszą jedną osobę,
  • Odpowiedz
@Aleale2 żeby patologia w tym różne patobiznesy nie podrzucały śmieci, żeby nie napotykać menela w śmietniku, żeby nie napotykać zwierza wychodząc wieczorem wyrzucić śmieci
  • Odpowiedz
no u mnie nie ma klatki i nie przyjeżdżają ludzie z innych wsi? wtf trochę to dziwne bo każde gospodarstwo domowe na obowiązek zakupu kosza na śmieci i zwyczajnego wyrzucania śmieci.


@Aleale2: to sobie wyobraź, że kontener na zmieszane to koszt od 1000zł w górę. A można tego nie płacić tylko worki myk do śmietnika osiedlowego. Tak każdy dom ma kosz ale 100l pojemności a czasami potrzeba 6m3...
  • Odpowiedz
@Aleale2 Np. u mnie jest biznes garmażeryjny, który nie lubi płacić za swoje odpady, więc wywala np kilka kubłów zepsutych ryb bo śmietnika wspólnoty mieszkaniowej.

Ja rozumiem, dlaczego ludzie chcą się przed tym chronić. Nie dość, że cuchnie, to opłacasz komuś koszta, które to on powinien ponieść.
  • Odpowiedz
@Aleale2 bo ludzie to świnie i syfiarze i jak ktoś ma do #!$%@? jakieś grubsze śmieci to woli iść wrzucić somsiadowi zamiast w swoich koszach wyrzucac. A potem jak wróci taki do domu to jeszcze mu przykro, że akurat mu się dwójki nie chciało bo by jeszcze nasrał na środku.
  • Odpowiedz