Wpis z mikrobloga

Choć Polska nie ma oficjalnie w tym roku filmu nominowanego do Oscara, to film w dużej mierze zrobiony przez Polaków, zrealizowany w Polsce i przedstawiający ważny fragment naszej historii ma ich aż 5. Co ważne, w filmie „Strefa interesów” wszystko zgadza się od strony historycznej, ponadto – co trzeba docenić - pokazana jest młoda polska dziewczyna, postać autentyczna nieżyjącej już Pani Aleksandry z Oświęcimia, która zrywała dzikie jabłka i przemycała je dla więźniów.

Recenzja filmu Jonathana Glazera „strefa interesów” pokazującego sielankowe życie rodziny Rudolfa Hoessa praktycznie pod kominami Auschwitz już niebawem na kanale w formie wideo i odcinka. Tym samym otwieram nowy cykl w ramach którego będziecie mogli poznać moją subiektywną opinię na temat filmów i seriali związanych z historią, a także nowych i kultowych książek historycznych.
Mam nadzieję trzymać rękę na pulsie i przedstawiać Wam to co warto, a czego nie warto obejrzeć, lub też co warto przeczytać, a od czego trzymać się z daleka.
Uruchamiam ten cykl i udostępniam go dla wszystkich słuchających podcast i oglądających materiały „Historii, jakiej nie znacie”. Jeżeli chcecie wesprzeć moje produkcje, ale także mieć dostęp do dodatkowych odcinków, tylko dla subskrybentów zapraszam do dołączenia nawet za najmniejszą kwotę.

#film #kino #oscary #historia #filmy #sztuka #historia #oswiecim #niemcy #polska
Historia_Podcast - Choć Polska nie ma oficjalnie w tym roku filmu nominowanego do Osc...

źródło: 1x1_STREFA

Pobierz