Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam nietypowy problem z Lufthansą, mianowicie za parę dni mam wracać z Meksyku do Berlina, z przesiadką w wiedniu. W trakcie mojego pobytu odwołali mi lot z wiednia do berlina z poleceniem wybrania innego rozwiązania. Na ich czacie dostałem nr tel, zadzwoniłem poprosić o zwrot pieniędzy za odwołany lot, na co dostałem odpowiedź, ze mam zadzwonić w tej sprawie po odbytym 1 locie. W międzyczasie zarezerwowałem nocleg w wiedniu. Wczoraj dostałem mail, że anulowany jest i lot z Meksyku do Wiednia, jako, że nie podjąłem decyzji w sprawie lotu z Wiednia do Berlina.. ewidenie pan z infolinii nawalił. Zadzwoniłem, udało się odzyskać lot, ale w całości - tzn. Z meksyku do Berlina i przesiadka w Wiedniu. Problem w tym, że nie mogę anulować noclegu we wiedniu. Chciałbym wysiąść w Wiedniu, ale bagaże lecą do berlina. Pytanie brzmi czy da się jakoś załatwić, aby bagaże dostać w Wiedniu, albo ewentualnie udawać, że się zgubiły i odebrać je z Berlina tydzień pozniej? Bardzo proszę o poradę :(
#loty #podrozowanie #podroze #lufthansa #lot #samoloty
  • 7
  • Odpowiedz
@koronawirus:

1. Ile masz przesiadki w Wiedniu? Jeśli nie jest krótka to możesz poprosić o nadanie bagażu do Wiednia (pod byle pretekstem), a dalszą część lotu olać.
2. Bagaże bez Ciebie nigdzie nie polecą. Wypakują je na lotnisku.
3. Niewiele z tego bełkotu na początku zrozumiałem, ale na tyle ile to rozumiem to jest w sumie Twoja wina. Chciałeś zwrotu i spełniono Twoje głupie życzenie, a jedyna ich wina jest taka,
  • Odpowiedz
@koronawirus: mam chwilkę, to Ci szerzej opiszę.

1. Jeśli przesiadka jest wystarczająco długa (kilka h) to możesz poprosić o nadanie do Wiednia, bo np. masz tam pamiątki, które chcesz oddać rodzinie/znajomym. Jeśli przesiadka jest krótka to nie pozwolą Ci nadać do Wiednia, bo będą wiedzieli, że to za mało czasu żeby odebrać bagaż i go znowu nadać.
2. Przepisy zabraniają, żeby bagaż podróżował bez pasażera, nie dosłownie oczywiście, bo to się
  • Odpowiedz