Wpis z mikrobloga

@Grooveer ja tam mam nadzieję że stany mają jakis pomysł na to i jest to część gry... Ale kij wie. W atak na kraje bałtyckie slabo wierze, przynajmniej nie teraz, rosja jest wykrwawiona dość porządnie. Myśle że na 15-20 lat sobie odpuści
@xyz_xyz: @Grooveer Osobiście mam takie przeczucie, że Chińczycy też się w to włączą, i zaczną się bić o Tajwan. Trump (oby nie on) będzie miał gdzieś Europę. Nasza sytuacja w takim scenariuszu będzie tragiczna, bo my się w ogóle realnie nie przygotowujemy na ten prawdopodobny scenariusz.
Miejmy nadzieję, że z krajami bałtyckimi nie będzie tak samo.


@Grooveer: Pewnie będzie i padną znacznie szybciej niż Ukraina, a NATO się rozpadnie bo wszyscy członkowie NATO będą srać w gacie na myśl o walce z Rosją.
A jeśli chcą być nadal potęgą światową nie mogą pokazać słabości


@xyz_xyz: Już pokazali na Ukrainie. Chińczycy to nie wojownicy a tylko handlarze. Więc mogą nie zaatakować Tajwanu mimo dobrej okazji.
@Grooveer: Co konkretnie obiecali? Podaj jakieś źródło, bo nie wydaje mi się żeby obiecali im 200 000 pocisków miesięcznie.

Ps. Pomagają cały czas ale nikt nie weźmie na siebie zapewnienia samemu amunicji w takiej ilości. Pomagają na tyle, by nie uszczuplić mocniej swojej gospodarki i nie zubożyć zbyt mocno obywateli.