Wpis z mikrobloga

Myślicie, że Ukraina miała szansę wygrać wojnę w pierwszym jej roku, gdyby USA zamiast dawkować pomoc, od razu przekazało duże ilości sprzętu? Pytam, bo jakiś czas temu słyszałem takie twierdzenie wypowiedziane przez jakiegoś eksperta.

Swoją drogą kilka msc temu w faktach RMFFM cytowali słowa jakiegoś Ukraińskiego polityka, który zarzucał USA, że zależy im na przeciąganiu konfliktu. Bo gdyby liczyło się dla nich życie Ukraińców, to przekazaliby od razu duże ilości sprzętu, który pozwoliłby na osiągnięcie przewagi.
Może mieć on rację - w końcu podczas wojny ZSRR z Afganistanem, USA stosowało właśnie taką taktykę.
#ukraina #rosja #wojna #pytaniedoeksperta #usa
  • 6
@SawyerJ: myślę że USA stara się balansować, aby nie została użyta broń jądrowa co by mogło się stać jakby Ukraina upokorzyła szybciutko Rosję
Pytam, bo jakiś czas temu słyszałem takie twierdzenie wypowiedziane przez jakiegoś eksperta


@SawyerJ: No to skoro eksperci tak mówili, to pewnie tak było. Kijów, Chersoń i Charków same się nie wyzwoliły:p
@SawyerJ: Mówi się o tym że podczas wyzwalania Kijowa, Charkowa czy Chersonia gdyby Ukraina maila więcej czołgów, po zrobieniu włamań na tyły Rosja mogliby dokonać okrążeń i stworzyć kotły. Te mogliby wziąć do niewoli albo zniszczyć. Najlepiej to było widać pod Charkowem i Izium, to było do zrobienia, wystarczyły trochę większe siły. To byłby cios dla Rosjan. Szansa na zwycięstwo jest dalej, ale wyraźnie nikt go w tej chwili nie chce.
@SawyerJ Z tą kroplówką pomocy wyszło przy okazji zawetowania przez Bidena naszej oferty Migów. Znasz historię WWII? Co by było, gdyby ze wschodu USSR pchała tylko jeden dywizjon, a alianci wysyłali po jednym okrecie dziennie do Normandii??? Jak jest Wykop po niemiecku?????
Może mieć on rację - w końcu podczas wojny ZSRR z Afganistanem, USA stosowało właśnie taką taktykę.


@SawyerJ: A bzdury w #!$%@?. Do Afganistanu trafiały przez sześć lat jakieś stuletnie Enfieldy i inne gówna, które Amerykanie wygrzebali z niedawnych brytyjskich i francuskich kolonii. Afganistan zaczął dostawać konkretne uzbrojenie dopiero gdy ZSRR był już kompletnie pogrążony w chaosie, po trzecim pogrzebie pierwszego sekretarza KPZR na przestrzeni dwóch lat.

I Amerykanie wcale nie
  • 0
@Szkodnik1: @jl23 Zamiast pisać o bzdurach polecam się zapoznać z tym co poniżej. Odpowiem na szybko- artykułem, bo pewnie dopiero w weekend mógłbym napisac dłuższy post.

„Choć sam Brzeziński w późniejszych wywiadach twierdził, że nawet w przypadku braku jakichkolwiek działań amerykańskich interwencja by nastąpiła, to jednak wśród badaczy pojawiają się głosy mówiące o rozmyślnej prowokacji ze strony USA. Szczególnie znamienne wydają się słowa wypowiedziane przez samego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta