Wpis z mikrobloga

@asznysz buduję tam dom, ale tylko dlatego że moje dzieci tam mieszkają.

Z plusów blisko wro, ja buduję w starym smolcu to nie słychać samolotów ani obwodnicy tam bliżej jednak słychać. pociąg blisko. sklepy duże parę sztuk. paczkomaty usługi jak apteki żabki mechanicy i dentysta na miejscu.

To co mnie wkurza to układ drogowy i wycie straży pożarnej
Mieszkam na osiedlu leśnym jakiś czas. Samoloty irytują jak startują na wschód. A tak poza tym da się z nimi żyć. Wody gruntowe z roku na rok coraz większym problemem - miejscowe zalania od listopada. W blokach omegi czyżyki wkurzają z gniazdami ale mam wrażenie że to tylko tam. Wyjazd ze Smolca jest ciut lepszy po zbudowaniu łącznika, ale jest wąskim gardłem. Jak na A4 jest srogi dzwon to wszyscy kończą właśnie
@ixdude @asznysz: jak patrzysz na droge ze starego smolca to jest troche lepsza perspektywa bo mozesz jechac albo przez smolec nowy , albo przez mokornos albo nawet w drugą strone na a4 przez pietrzykowice. tak samo stacja kolejowa w starym smolcu ma calkiem duzy parking, poczte, nawet urząd w budynku stacji kolejowej, sa paczkomaty orlenu, allegro i inpostu, brakuje mi takiej przecietnej taniej resturacji, jest w pietrzykowicach ale ma jakies dziwne
Mieszkając w starej części chyba bardziej bym wolał jechać przez Pietrzykowice niż Mokronos. Skręt w Mokronoską w godzinach szczytu bywa wyzwaniem ;) Jadąc przez Pietrzykowice, można odbić na Cesarzowice/Zabrodzie i Klecina, Ołtaszyn oraz Bielany mamy dostępne. Zależy gdzie kto potrzebuje się dostać ;)
Co do restauracji to prawda. Smolec włoszczyzną słynie i to nie tanią. Z muchoboru też chińczyki i pizzę wiozą. Był bar mleczny ale tylko z nazwy. Teraz zwie się
@ixdude w pietrzykowicach jest też bus otwarty 7 dni w tyg z całkiem dobra pizzą.

co do jazdy przez Mokronos jak dojdziesz do skrzyżowania nie musisz jechać przez mokronoska tylko w prawo odrazu na obwodnicę.