Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś jak to jest z ekoportami i odpadami zielonymi (3 pocięte drzewa). Strony miejskie są wzajemnie sprzeczne. Byłem wczoraj przy pl. Słowińców, a tam zamknięte i żadnej tabliczki ekoportu (mimo, że info na stronie straży miejskiej jako pierwsze się wyświetla).

Na tej z kolei stronie, na ostatniej stronie PDFa piszą, że ju nigdzie nie przyjmują zielonych. https://ekoporty.szczecin.pl/?page_id=4682

Jak to jest? Ktoś to weźmie bezpłatnie gdziekolwiek czy zostaje tylko wykupienie brązowego pojemnika?

#szczecin
TytanowyLucjan - Orientuje się ktoś jak to jest z ekoportami i odpadami zielonymi (3 ...

źródło: 76577_segregacja-to-wazna-sprawa

Pobierz
  • 10
@moniuszki Dziękuję. O taką odpowiedź mi chodziło.
A wiesz może skąd to się wzięło? Jak się szuka info na ten temat to otwiera się link z wielkiego otwarcia Harcerskiej z 2017 i tam zapraszają do wrzucania zielonego. Dlaczego miasto z tego zrezygnowało?
@Tytanowy_Lucjan Miasto zrezygnowało z powodu oszczędności bodajze 3-4 lata temu (chodzi o wywóz do ekoportów).
Potem zostawili jakiś zapis że wspólnota może zamówić za darmo 2x w roku ten duży pojemnik zielony na odpady.
Raz zamawiałam (2 lata temu) bo też podcinałam drzewo bo po burzy się połamało. A w zeszłym roku już nie można było zamówić nic za darmo i nigdzie wywieźć za free. Moi sąsiedzi (mamy ogródki przydomowe) pakują w