Wpis z mikrobloga

Do tych przerazonych liczba urodzen w grudniu 2023 - pomyslcie sobie tylko jaka liczba bedzie po wrzesniu 2024 xd
Ciekawe, ile osob decyduje sie teraz na dziecko, gdy ceny za m2 juz wystrzelily w kosmos, sytuacja na rynku pracy jest najgorsza od wielu lat, a z Ukrainy dochodza coraz gorsze wiesci
#nieruchomosci
  • 5
  • Odpowiedz
@makamele: To jest głownie kwestia zmian kulturowych i wrostu oczekiwań wobec standardu życia. W tej samej Polsce w latach 90 standardem było że 4 osobowa rodzina mieszkała w mieszkaniu dwupokojowym, jak ktoś miał własny pokój samemu to juz był lekki wygryw, a byli i tacy co musieli spać w jednym pokoju ze starymi i mówie to zupełnie poważnie. I żyli tak właśnie Ci sami Polacy co dzisiaj. Wynajmuje lokale mieszkalne na
  • Odpowiedz
  • 31
@Dusk_Forest77: wiem jak bylo, wychowalem sie mieszkanie 50m2, dwa pokoje, 7 osob. Z rodzenstwem i rodzicami mieszkalismyw jednym pokoju, w drugim dziadkowie.
Wstyd mi bylo zawsze za te warunki, nigdy nie zaprosilem kolegow do domu, bo nawet w tamtych czasach to bylo ultra dziadostwo.
Wiec teraz wiem, ze na pewno nie zrobie dzieciaka, jesli nie zapewnie mu przynajmniej oddzielnego pokoju od rodzicow.

Poza tym ceny nieruchomosci rosna duzo bardziej niz wzrosly
  • Odpowiedz
@makamele: Może być ciężko to stwierdzić gdyż oczekiwania wobec standardóu życia są rzeczą subiektywną i niemierzalną ceny nieruchomośći zaś jak najbardziej. Napiszę tylko tyle, że gdybym miał kiedyś jechać na diecie pudełkowej, brać co chwile leasingi na nowe auta, stołować się na mieście, latać pare razy w roku na zagraniczne wakacje, wydawać kilkadziesiąt koła na steamie na gierki, mieć subskrypcje w każdym możliwym serwisie, kupować tylko firmowe ciuchy i co roku
  • Odpowiedz