Wpis z mikrobloga

#uk Polecacie jakas karte kredytowa do transakcji w innych walutach?
Przede wszystkim do transakcji na wakacjach, rezerwacja lotow, hoteli, samochodow itd.
Najwazniejsze to brak oplaty za takie transakcje i jak najmniejsza prowizja za przewalutowanie.
Normalnie do tego typu zakupow uzywam karty Starlinga ale przydalaby mi sie karta kredytowa dla wiekszej ochrony a aktualna pobiera oplaty za transakcje w innych walutach
  • 16
@kwantowykocyk w NatWest mamy kartę kredytową z darmowym użytkowaniem za granicą. Black account card. Bodajże £15-20 msc i masz kilka perkow jak ubezpieczenie i rewards z partnerami. Jedynie musisz mieć zarobki powyżej £100k
@kwantowykocyk: to sie zmienia ktora karta w danym czasie jest najlepsza. Sprawdz najlepiej na stronach typu saving expert.
Ja mam z Barclays specjalna na wakacje, placenie nia wychodzi taniej niz innymi sposobami. Znaczy nie place nic dodatkowo, a przelicznik mam zawsze lepszy niz w kantorach czy "revoltach"
@Secretariat: Widziałem, wygląda ciekawie tylko perki mi się nakładają z innymi produktami więc bez sensu trochę. 100k to jeśli chcesz.miec Black account ale nie jest konieczne. Sama karta chyba 8 funtów miesięcznie jeśli się nie mylę.
@Alter_Konto Revolut ma kredytowe karty?
@kwantowykocyk Barclays reward najlepsza, bo bez prowizji i kurs MasterCard, a do tego cash ack za każdą transakcję. Do tego wypłaty z bankomatów za darmo i nie naliczają odsetek od wypłat.

Jeśli Ci nie przyznają, a Barclays nie lubi przyznawać kart, to Halifax Clarity - też brak prowizji i kurs MasterCard, do tego za darmo wypłaty z bankomatów, ale nie ma cashbacku I wypłaty są oprocentowane od pierwszego dnia.
@kwantowykocyk z rewards to masz z naszymi partnerami np pociągi czy sklepy z odzieżą że czasem nawet masz 15% cashback. Na gas stations masz bodajże 1% reszta 0.5%. Masz rację jest to skomplikowane trochę porównując do amex np.