Wpis z mikrobloga

A to B2B i hybrid - to chyba "pracodawca" nie do końca ogarnia na czym polega B2B


@WaveCreator: Może to chodzi o to że masz z nimi umowę o pracę ale dodatkowe zlecenia fakturujesz?
@Volantie no ile tego urlopu weźmiesz...ustawowo masz 26 dni po ilus latach. Na b2b bierzesz ile chcesz a jak trzymasz się tych 26 dni to i tak lepiej sumarycznie wyjdziesz na tym finansowo chyba że się kijowo dogadales :p jak ktoś chodzi co miesiąc na L4 to może rzeczywiście lepiej niech siedzi na uopie... różnica w zarobkach przy #programista25k często jest tak duża że spokojnie pokrywa te urlopy
@Volantie juz był pomysł testu przedsiębiorcy... Ominięcie tego też będzie bardzo proste... Jeden drugiemu fakturę wystawi za jakieś usługi IT typu nie wiem instalacja windowsa czy obsługa strony www. Niektórzy lubią kombinować więc coś się wymyśli żeby to obejść :)
@borysEK4 ale wiesz że unia ma dziś takie narzędzia że my gówno będziemy mogli zrobić. Albo dowalą jakieś dodatkowe rzeczy na b2b, że faktycznie jak ktos wystawia faktur więcej niż 10 może nazywac się firmą.
W sensie jak będą grzać temat to to wprowadza i omijanie tego na początku będzie ok, ale potem już nie
unia ma dziś takie narzędzia że my gówno będziemy mogli zrobić.


@Volantie: dlaczego nie mogliby nic zrobić, może najwyżej nie będzie im się chciało, dzięki temu na rynku zostaną tylko prawdziwi specjaliści, którzy rozumieją że b2b to nie jest śmieciówka
Ominięcie tego też będzie bardzo proste...


@borysEK4: w krajach zachodniej Europy myśleli tak samo, kiedy u nich był boom na "przedsiębiorców" w IT. I wcale tak prosto nie jest, więc jeśli nie prowadzisz "prawdziwej" firmy, a nie tylko "udawany etat", to nie ma szans na ciągnięcie tego i masz robić zwykły etat.