Wpis z mikrobloga

Ej choruje teraz na #sousvide. Co polecicie? Nie chce wydać milionów monet bo zapewne znudzi mi się szybko mowa zabawka. Proficoock hehe chyba jest niezły. Potrzebuje jakieś specjalne naczynie z pokrywką żeby nie uciekało ciepło? Jaka pakowarka?
  • 23
  • Odpowiedz
@Itslilianka: la.va
pakowarki są drogie ale zajebiste, cyrkulatorem się nie bawiłem ale ten mniejszy jest w bardzo przyzwoitej cenie - jeżeli jakość wykonania jest taka jak pakowarek to na pewno warto. Jak chcesz tańszą pakowarkę, a na pewno chcesz to wiele osób chwali food savera.
  • Odpowiedz
  • 1
@Mirkosoft @Mirkosoft raczej właśnie strzelałbym żeby wyrobić się z wszystkim do 600 bo nie wiem czy mi to będzie smakowało. Raz na jakiś czas wracam do twojego wpisu z karkowką, ale nie mogę się zdecydować na sv. Jednak w zamyśle wracam na keto i wydaje mi się to super opcja na dobre, tłuste i delikatne mięsko.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: używam taniego Inkbird Sous Vide Stick z amazonu i daje sobie świetnie radę. Porównywalem z 3 razy droższą anovą i pod kątem hałasu/mieszania wody wypada lepiej (a temperature trzyma tak samo)
  • Odpowiedz
@Itslilianka wysle Ci zrob etykiete do paczkomatu swojego rozmiar B pobawisz sie zobaczysz czy to w ogole dla Ciebie jak sie spodoba albo sobie kupisz swoj wymarzony albo zostawisz ten. Jak mnie okradniesz to bedziesz zlodziejem proste haha
  • Odpowiedz
@Itslilianka to bedziesz w niebo wziety, jak pozniej pojdzies do restauracji i dostaniesz sucha poledwiczke to sie szlag trafi. To jest inny wymiar jedzenia moim zdaniem. Zawsze w punk zawsze soczyste na maksa zupelnie inna konsystencja. Z wolowina sie nie zapedzaj bardzo ciezko kupic dobra wolowine, poledwice jak dostaniesz to wyjdzie zajebista, ale zapomnij o stekach jak na amerykanskich filmach z yt:) Ale kaczka, wieprzowna, nawet piersi z kurczaka czy z indyka
  • Odpowiedz
  • 0
@bigasslover no na wołowinie póki co się zawodzie za każdym razem xd kupiłem antrykot za 170 zł za kg i był co prawda dobry ale spodziewałem się czegoś lepszego. Spróbuję polędwicy sousvide bo nie jadłem chyba. Zaraz podeślę etykietę.
  • Odpowiedz