Wpis z mikrobloga

78 + 1 = 79

Tytuł: Koniec śmierci
Autor: Cixin Liu
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788380622852
Tłumacz: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 840
Koniec śmierci to solidne zwieńczenie trylogii Wspomnienia o przeszłości Ziemi, choć - w mojej opinii - stanowi równocześnie najsłabszą odsłonę cyklu. I o ile Cixin Liu puścił wodze fantazji, prezentując naprawdę interesującą wizję przyszłości gatunku ludzkiego oraz losu wszechświata, o tyle cała ta podróż przez czas i przestrzeń z jedną z najgorzej napisanych postaci kobiecych, z jakimi miałam do czynienia, uświadomiła mi, że im dalej w (ciemny) las, tym gorzej. Trisolarianie schodzą na dalszy plan, bo we wszechświecie czai się znacznie większa groza - niekompetentna kobieta.


Zachwycił mnie za to wątek Grobu spotkanego w czterowymiarowej przestrzeni i szczerze żałuję, że tak mało stron poświęcono gwiezdnym ludziom. Ich przeżycia odebrałam jako szalenie bardziej interesujące niż losy głównej bohaterki. Fascynujące okazały się również baśnie napisane przez Yun Tianminga i miałam sporo frajdy próbując je zinterpretować.

Książka zdecydowanie nie porwała mnie tak, jak dwie poprzednie części. To nadal solidne science-fiction - choć w tym wypadku miękkie i pod względem naukowym mocno zahaczające już o fantastykę. Dla mnie stanowi jednak nieco rozczarowujący finał tej pięknej podróży przez ciemny las.

Ukończona 22.02.2024

Statystyki (2024):
Przeczytane książki: 3
Przeczytane strony: 1958

#bookmeter #szkieletczyta #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
wysuszonyszkieletkostnyczlowieka - 78 + 1 = 79

Tytuł: Koniec śmierci
Autor: Cixin Li...

źródło: 625828-352x500

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zachwycił mnie za to wątek Grobu spotkanego w czterowymiarowej przestrzeni i szczerze żałuję, że tak mało stron poświęcono gwiezdnym ludziom. Ich przeżycia odebrałam jako szalenie bardziej interesujące niż losy głównej bohaterki


@wysuszony_szkielet_kostny_czlowieka: @Lecerdian Też mnie w opór wciągnęło, zwłaszcza po przeczytaniu Hiperprzestrzeni Kaku,
  • Odpowiedz