Wpis z mikrobloga

Zalegała mi aktualizacja softu jakoś od tygodnia, po aktualizacji telefon (pixel 7 pro) zaczął wydawać dźwięk, gdy się nim potrząśnie - jakby coś w środku "latało". Wyczytałem na reddicie, że to normalne dla telefonów z OIS. Podczas korzystania z 5x zoom'a w aparacie faktycznie ten 'niepokojący' dźwięk znika. W waszych telefonach też tak macie? Jestem przekonany, że telefon zaczął wydawać ten dźwięk po zrobieniu update'a (korzystam z niego kilka miesięcy i jestem pewny, że dopiero teraz usłyszałem ten dźwięk; no chyba, że wcześniej nigdy nie wykonałem nim gwałtownego ruchu xD). Telefon mi nigdy nie zleciał na ziemię, więc nie wiem, czy to update softu coś zepsuł, czy jest to jakaś wada fabryczna, czy po prostu nie zauważyłem tego dźwięku wcześniej.

#telefon #telefony #google #pixel #samsung #iphone #googlepixel #android
  • 5
  • Odpowiedz
@TheV0id wszystkie flagowe telefony z dużymi matrycami aparatów i OIS tak mają. Pixel od 6 generacji mają blisko czterokrotnie większą powierzchnię matrycy jak większość telefonów na rynku więc to oczywiście że będzie to słyszalne jak się nim energicznie macha. Jak masz co do tego wątpliwości to idź do jakiekolwiek marketu i porównaj z Samsungiem Ultra jakiejkolwiek generacji. W Srajfonach odkąd zaczęli używać większych matryc zastosowali inną technologię OIS przez co mniejsza
  • Odpowiedz