Wpis z mikrobloga

Mirki doradźcie który telefon wybrać. Pixel 8 Pro czy s24? W Pixelu podoba mi się większy ekran, czysty android (chociaż obawiam się trochę że aż za bardzo okrojony), boję się też że bateria będzie problemem. W S24 podoba mi się ekosystem Samsunga ale z drugiej strony ograniczenie niektórych funkcjonalności tylko do aplikacji Samsung może być słabe. Mimo wszystko wydaje mi się, że system bardziej dopracowany pod użytkownika.
Używacie któryś z tych telefonów? Możecie doradzić w wyborze? #android #pixel #samsung
  • 13
  • Odpowiedz
@Svoboda: mam Pixel 8 ale błąd występuje też na Pixel 8 Pro.
Czasami występuje problem z połączeniami. Połączenia przychodzące są od razu kierowane na pocztę głosową albo ludzie słyszą sygnał ale ty nie widzisz że ktoś dzwoni.
Jeśli ty gdzieś dzwonisz to możesz mieć przez minutę głuchy sygnał, nic, pustka i potem nagle telefon mówi, że połączenie zakończone.
Oprócz tego czasem nie można odebrać połaczenia. Telefon wibruje, dzwonek dzwoni ale jak
  • Odpowiedz
  • 0
@Gu3scik to słabo. A jak masz Pixela to pytanie czy na czystym androidzie działa gest wyszukiwania aplikacji jak w iPhone. Tam to wygląda tak, że palcem na głównym ekranie przesuwa się z góry na dol. Jest coś podobnego?
  • Odpowiedz
@Svoboda: tak, możesz wybrać sterowanie gestami. Mi chwilę zajęło nauczenie się tego ale i tak czasem nie działa to tak intuicyjnie jak te trzy przyciski na dole (je też możesz mieć).
I jeszcze zarządzanie aplikacjami. Przeszedłem z bardzo starego xiaomi i tam było tak, żę jak coś miałeś to było zainstalowane na 'pulpicie'.

W androidzie na pulpit dajesz sobie skróty a wszystko jest w menu pociąganym od dołu. Nie idzie zmienić
  • Odpowiedz
@Svoboda: jedna uwaga, od wielu lat nie korzystam z domyslnego launchera bo mi sie nie podoba i chyba nic w nim sie nie da ustawic :) uzywam Nova Launcher, bo moge sobie wiele rzeczy nastawic tak jak chce, ikony, przezrocyzstosci, przejscia ekrau i wiele innych. W kazdym razie Nova ma wiele gestow do zaoferowania, wiele rzeczy mam wlasnie tak ustawionych
  • Odpowiedz
@padii_O:
też o tym myślałem. Zmieniłem kartę SIM to samo. Na reddicie i stronie pixela z błędami jest wątek o tych problemach z różnych krajów.
  • Odpowiedz
Pixela mam i żałuję, nie polecam, po przejściu z Xiaomi to jakaś porażka, nic nie ma w tym systemie, a cena dwa razy wyższa


@grzesiekjunior: W przeciwienstwie do xioami tutaj aplikacje dzialaja bez kombinowania i googlowania ;)
Bateria wystarcza na 1 dzien, i nic wiecej nie potrzebuje.
  • Odpowiedz
Nie ma nic gorszego niż android przerabiany przez producenta. Tylko czysty android ma sens. Mowie to jako programista i użytkownik.
  • Odpowiedz
Mam Pixela 8 Pro od kilku miesięcy
- telefon się grzeje przy robieniu zdjęć 50MP (AI działa w tle, ale dodam, że mieszkam w Australii)
- bateria schodzi w oczach
- wolne ładowanie
- słaby procesor. Telefon nie raz dostał zadyszki, albo się zawiesił
Kilka razy zdarzyło mi się, że ekran zaczął mrugać i musiałem zrestartować telefon.

Ogólnie rzecz biorąc, wolałby One Plusa, ale one mają słabiutkie aparaty, a to dla mnie
  • Odpowiedz