Wpis z mikrobloga

Mirki, pytałem się już o podobną sprawę ale chciałbym jeszcze się upewnić.

Na co dzień pracuje z programami CAD przy projektowaniu drogi. Głownie 2D ale zdarzają się też proste modele 3d. Chciałbym nauczyć się robić takie (w moim zdaniu) w miarę proste wizualizację jak poniżej (reszta w komentarzach). Jaki program byłby najlepszy do tego - żeby prze importować linie z CAD a następnie za modelować bryły struktury i wypuścić taka wizualizację w świat? Najlepiej jeżeli oczywiście byłby darmowy :)

#grafika3d #wizualizacja #drogi #infrastruktura #autocad #blender #sketchup #3ds #3dsmax
Ciapaty - Mirki, pytałem się już o podobną sprawę ale chciałbym jeszcze się upewnić. ...

źródło: 1

Pobierz
  • 7
@Ciapaty: Raczej każdy program powinien mieć możliwość importu linii z CAD. Ja lubię 3ds maxa, ale jest płatny. Z darmowych to chyba blender będzie odpowiedni.
via Android
  • 0
@Horvath a powiedz mi jako osoba bardziej doświadczona - zrobienie takiego modelu przez kogoś kto już kuma program, ma biblioteki i robi to w miarę powtarzalnie to jaki byłby czas? Mówię oczywiście o takim jednym skrzyżowani a nie całym obiekcie drogowym ? Tak mniej więcej 2dni czy raczej więcej pracy po 8h?