Wpis z mikrobloga

@anhydryt jeśli nie zmieniałeś formy opodatkowania to nie ma dopłat, ewentualnie groszowe sprawy ze względu na zaokrąglenia. Jeśli w jakiś miesiącach miałeś stratę albo dochód poniżej ok 8500 zł to możesz mieć zwrot.
@Gr0szka byłem w 2023 na ryczałcie 12% a teraz wróciłem na liniowy. Na ryczałcie będzie dopłata do zusu, a jak to jest na liniowym? Sa te progi czy stały procent od dochodu i nie będzie niespodzianki za rok?
@anhydryt: Na ryczałcie składka jest zalezna od dochodu, nie powinno być dopłaty ale ta mprzy rocznym rozliczeniu są różne szczegóły typu renament itd które moga wpływac na składkę zdrwotowną, ale nie powinno Cie to dotyczyć
@anhydryt: Jeszcze jest taka sprawa że na ryczałcie można płacić przez cąły rok stała składkę, czyli np jak w zesłzym roku przekroczyłeś 300k to możesz odrazu od stycznia w kolejnym roku płacić najwyższą składkę i nie będzie dopłaty, jak nie osiągniesz 300k to bedzie zwrot
https://jakipit.pl
@Oskariat: Tez tak uważam i bardzo mnie dziwią ludzie którzy chcą opdrazu płacić więcej, ale czasem można i jak ktos sie chce z tyhm lepiej czuć to prosze bardzo. To samo z kwartalnym placeniem zaliczek i VATu