Wpis z mikrobloga

Wentylacja mechaniczna wywiewna - nowy blok. Ciąg wsteczny. Jak to jest z taką wentylacją, czy normalne jest ze ciąg wsteczny w ogóle jest jeśli na trzy nawiewniki mam zamknięte dwa? Jak otworzę wszystkie to jest minimalny ciąg, jak uchyle okno to to wtedy ciąg że hoho. Pytam bo goście od wentylacji ostatnio ją ustawiali, zmieniali kilka rzeczy etc. Kontrole mieliśmy i wszystko działało ale przed tymi zmianami, nie było też ciągu wstecznego. Zastanawiam się czy też tak macie, że muszą być wszystkie nawiewniki otwarte bo inaczej jest ciąg wsteczny?

#remontujzwykopem #remont #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
@niemodnie: jak masz pozamykan nawiewniki, szczelne okna i w ogole szczelnie w domu, to skąś powietrze musi się brać, jak wentylacja wyciągnie, fizyki nie oszukasz ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@niemodnie: Nie jest to normalne. U mojej siostry tak wiało w łazience jak się nie uchyliło okna w kuchni. Po roku walki z deweloperem i 3 czy 4 wizytach ekspertów, a także 3 zmianach kratki (na koszt spółdzielni zamiast dewelopera) na mechaniczne czy o kształtach zwężających ostatecznie pomogło zamontowanie na kominie jakiegoś dodatkowego srebrnego kręciołka, który ograniczył wianie od samej góry.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: u nas właśnie zdemontowali ten element, bo stukał jak wiał wiatr i ludziom przeszkadzał. To była klapa która właśnie ciąg wsteczny miała blokować ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego się dopytuje jak to jest u innych bo wiem że przy otwartym oknie ciąg będzie
  • Odpowiedz
@niemodnie: fizyka, jak ma ciagnac to musi miec skad. jak pozamykam okna i nawiewniki to ciagnie mi z kontaktow i z kanalizacji. jesli masz ciag wsteczny to cos innego ciagnie ci w mieszkaniu mocniej - albo przeciag pod drzwiami wejsciowymi, albo druga kratka ciagnie z pierwszej
  • Odpowiedz
@niemodnie: u niej właśnie po wielu bojach, inspekcjach i montażach wymyślnych kratek lub markowych nawiewników tylko montaż kominowy rozwiązał sprawę. Jak im hałasowało to niech kupią inny lepszej jakości. Jakoś nie kojarzę, żeby ludzie marudzili na hałas z wentylacji w dowolnym budynku, więc coś musiało być ewidentnie spieprzone.
  • Odpowiedz
  • 1
@niemodnie kupujesz wentylator z filtrem i rekuperacja montujesz nad oknem w otworze j po problemie. Mam to samo pełne rozstrzslnjenie lekkie uchylenie i nadal. Ciąg słaby dopiero dopływ powietrza aktywny coś zmienia albo otwarfe okno
  • Odpowiedz