Wpis z mikrobloga

#rower
Ktoś miał moze do czynienia z butami #spd Shimano RX8/RX801 pod #gravel? Interesuje mnie jak szybko zuzywaja sie przy korzystaniu na szosie (od chodzenia).

Do tej pory jezdzilem w SPD (#mtb), a nie SPD-SL na #szosa bo czesto potrzebuje gdzies podejsc i szukam nowych butow.
Te do gravela wydaja sie zlotym srodkiem bo nadal SPD ale troche bardziej szosowe, tylko recenzje podnosza fakt ze moga sie szybko zuzywac i nie maja wymiennych kolcow ani bieznikow wiec jak sie zetrze na asfalcie to do wymiany caly but juz.

Ewentualnie cos do polecenia bez rozbicia banku? (500 - 750zł idealnie, ale troche wiecej tez przelkne).

Temat odwlekam ze wzgledu na niepewne rozmiarowki i wiem ze bede bujal sie z odsylaniem ale buty maja juz zrobione ze duzo tysiecy kilometrow i czas wrzucic je do smietnika albo sprzedac za 200zł #pdk
  • 13
@swiadomy_anakolut: Dobre pytanie, zakładałbym ze sa troche sztywniejsze i bardziej przewiewne. MTB/XC sa zwykle troche bardziej 'zabudowane' niz szosowe. Ogolnie fajne buty mi sie wydawaly tylko no zastanawia mnie wlasnie jak szybko sie zetra.
Widzialem gdzies ze Fiziki sa ogolnie dosc waskie?
@kwantowykocyk @dybligliniaczek na stronie Shimano jest opisana sztywność butów xc7 są sztywne jak szosowe rc5, topowe xc9 lepsze od rc7. Mam xc7 po 2 latach ok.20kkm już są zjechane dosyć, bloki potrafią otrzeć się idąc, z przodu guma zeszła, i trochę mi luzy łapie na pięcie, kwadraty były zbierane
@Jnjjj: właśnie rozważam między rx801 i xc702, RX są sztywniejsze i mają lepsze boa ale tylko jedno i nie mają wymiennych korków więc mogą się szybciej zużyć. Chyba zamówię jedne i drugie i zobaczę czy któreś są wygodniejsze