Wpis z mikrobloga

Chcę doprowadzić do względnej używalności takiego dość rzadko używanego i już starego kompa stacjonarnego, Intel Core i3, 4GB ram, tak dla emeryta żeby mógł tam sobie podstawowe rzeczy porobić, internet przeglądnąć, coś napisać, zapisywać zdjęcia, filmy itd. Zauważyłem, że Firefox żre tam strasznie dużo pamięci. Bywa, że po jakimś czasie działania czasami nawet z tylko jedną otwartą kartą procesy firefoxa potrafią tam zużywać nawet 3gb przez co komp tnie się jak cholera. 2gb przy jednej otwartej karcie po chwili używania jest normą. Przeskanowałem już go przez wszystko co tylko możliwe, posuwałem jakieś malware i inne wuje muje, wywaliłem jakieś niepotrzebne programy nagromadzone tam przez lata, zgodnie z instrukcjami dotyczącymi podobnych problemów powyłączałem wszytko co może obciążać przeglądarkę, sprawdziłem też jak chodzi w trybie awaryjnym i wygląda na to, że to parę dodatków specjalnie tego obciążenia nie powoduje. No i niby przeglądarka po tym wszystkim włącza się szybciej i dłużej dochodzi do momentu maksymalnego pożerania ram, ale jednak cały czas wydaje mi się, że żre tą pamięć ponadprzeciętnie. Czytam gdzieś czasami, że ludziom firefox obciąża pamięć jak mają otwarte 50 kart i z tym mają problem i to rozumiem, w ale w takiej sytuacji? Coś tu chyba jest nie tak nadal, nie? Co jeszcze można by z tym zrobić? A może tak ma być i obecny firefox żre tyle na takich słabych kompach? Ma ktoś jakieś pomysły?
#firefox #mozilla #internet #przegladarki #komputery
  • 18
ff 64 bit, dodatki: ublock origin, ghostery, idon't care about cockies, new tab override, reload in address bar, wtyczka google translate.
Ale tak jak pisałem obczajałem trochę ff w trybie rozwiązywania problemów i nie widziałem większych różnic w użyciu ram. Aczkolwiek może za krótko.
ff 64 bit, dodatki: ublock origin, ghostery, idon't care about cockies, new tab override, reload in address bar, wtyczka google translate.


@niecodziennyszczon: wyłącz wszystkie dodatki i wtedy sprawdź, nie napisałeś jaka wersja firefox zainstalowana
dokupić więcej ramu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam tak samo, także chyba nie ma co drążyć. Poklikałem, poklikałem i z jedną kartą wykopu firefox zabierał 1,5GB RAM.. Sama karta z wykopem około 900mb. Chrome przy 21 kartach zabiera około 3GB RAM.
@niecodziennyszczon masz 4GB ramu, podejrzewam, że 1-2GB żre sam windows i w efekcie przeglądarka walczy z systemem o zasoby; nic z tego nie ukręcisz; jak chcesz po taniości, kup używanego ssdka za 50 zł, ustaw stały plik wymiany na te 4-8GB i komp dostanie nowe życie.